‘Vatandaşlar sokağa çıkmalı’featuredKıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) Genel Sekreteri Güven Bengihan, kamuda reform vaadiyle iktidara gelen UBP-DP Hükümeti’nin, ülkeyi mevcut durumun gerisine sürüklediğini söyledi.

KIBRIS TV ekranlarında yayınlanan ‘Sabah Ajansı’ programına katılan ve Serkan Soyalan’ın sorularını yanıtlayan KTAMS Genel Sekreteri Güven Bengihan, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

UBP-DP Hükümeti’ne, Türkiye’den gelen dayatmalara boyun eğdiği için tepkili olduklarını söyleyen Bengihan, kış saati uygulamasının da bu dayatmaların bir örneği olduğunu vurguladı.

Hükümete gelen her partinin UBP-DP Hükümeti gibi olmadığının altını çizen Bengihan, şimdiki hükümet gibi hiçbir hükümetin toplum sorunlarına duyarsız kalmadığını belirtti.

“Ders çıkarmıyoruz”

Hükümetin Türkiye’ye iyi görünmek adına, kendi toplum menfaatlerini bir kenara ittiğini söyleyen KTAMS Genel Sekreteri Güven Bengihan, Suudi saatinin en acı sonuçlarını geçtiğimiz yıl Girne-Değirmenlik dağ yolundaki kazada yaşadığımızın altını çizdi. Hükümetin geçtiğimiz yıl yaşanan trafik kazasından hiçbir ders çıkarmadığını vurgulayan Bengihan, bu sene uygulamaya konulacak olan Suudi saat uygulamasının bunun bir örneği olduğuna dikkat çekti.

Eğitim Bakanı Özdemir Berova’nın “saatleri değiştirmek jet lag’a neden olabilir” açıklamasını da değerlendiren Bengihan, Berova’nın bilimsellikten uzak, yanlış bir açıklamada bulunduğunu söyledi.

“Tasarruf değil, tüketim arttı”

Suudi saat uygulamasının tasarruf değil, tüketimi artırdığının altını çizen Bengihan, bu yönde uzmanlar tarafından hazırlanan raporlar olduğunu vurguladı.

Hükümetin “para yoktur” söylemini kabul etmediğini de belirten Bengihan, “sosyal devlet olmanın en büyük özelliği eğitim, sağlık ve güvenlik konularının eksiksiz olması gerektiğidir” dedi.

“Hiçbir şey yapılmadı”

UBP-DP Hükümeti’nin ülkeyi mevcut durumundan geriye götürdüğünü iddia eden Bengihan, hükümetin toplumun geleceği ile ilgili endişe duymadığını söyledi.

Hükümetin iktidara gelirken kamuda reform söylemleri ile iktidara geldiğini söyleyen Bengihan, geriye dönüp bakıldığında hiçbir şey yapılmadığını iddia etti.

Programda vatandaşlara da çağrıda bulunan Bengihan, “bu süreçte vatandaşlar sokağa çıkmalı ve yarınlarına sahip çıkmalı” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
‘Vatandaşlar sokağa çıkmalı’

Yorumlar kapalı.