Uyuşturucu ithali ve satışından yargılanacakfeaturedEmine UYSAL

Lefkoşa’da narkotiğin sivil plakalı polis aracına çarparak kaçan araçta yolcu olarak bulunan ve evinde yapılan aramada 118 adet uyuşturucu hap bulunan Mehmetcan Karaozan hakkındaki soruşturma tamamlandı ve ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi. Karaozan ile birlikte araçta bulunan 17 yaşındaki T.T., isimli genç kız ise, aleyhinde yeterli şahadet bulunmadığı için işlemsiz olarak serbest bırakıldı.

“Kanunsuz uyuşturucu madde ithali ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklu bulunan Mehmetcan Karaozan hakkında yürütülen polis soruşturması tamamlandığı için, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi’nin huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı yardımcısı İlhan Damdelen, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis çavuşu Barış Duman’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Duman, 5-6 Eylül’de Karaozan’ın ikametgahın arandığını ve buzdolabının içinde cam kavanozda 118 adet uyuşturucu olduğuna inanılan hap bulunarak emare alındığını anımsattı.

Duman, “Zanlı Mehmetcan Karaozan, verdiği gönüllü ifadesinde hapları 3 Eylül’de Ercan Devlet Havaalanı’ndan 182 adet olarak ithal ettiğini, bir kısmını içtiğini bir kısmını ise sattığını itiraf etti” dedi.

Polis çavuşu Barış Duman, zanlının TC vatandaşı olduğunu ve ülkede yasal statüsü olmadığını belirterek, yargılanmaktan kaçabileceğine işaret edip, tutuklu yargılanmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi, zanlının 2 ayı geçmemek üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu yargılanmasına verdi.

 

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Uyuşturucu ithali ve satışından yargılanacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir