Uyuşturucu ticareti Whatsapp görüşmelerinde açığa çıktı



featured



Emine UYSAL ÇALUDA

 

Lefkoşa’da geçtiğimiz hafta bir eve ‘sahte para’ operasyonu gerçekleştiren ve evde üç farklı türde uyuşturucu madde bulan polis, Abdulaziz Fahd Abdulaziz Mahmood Abdulhameed (E-24) ve Hayrullah Alır’ı (E-26) dün yeniden mahkemeye çıkardı ve aleyhlerinde 8 gün daha ek tutukluluk emri temin etti.

Polis, Abdulaziz Fahd Abdulaziz Mahmood Abdulhameed (E-24) ve Hayrullah Alır’ın (E-26) evinde, toplam 101 gram Hintkeneviri ile yaklaşık 10 gram kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve uyuşturucu madde içerdiğine inanılan 1 adet hap buldu. Evde ayrıca, uyuşturucu madde satışından elde edildiğine inanılan 700 Stg, 310 Euro ve 7 bin 30 TL nakit para bulunarak emare alınmıştı.
“Kanunsuz uyuşturucu madde (Hintkeneviri, Kokain, MDMA) alma, verme ve tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan zanlılar Abdulaziz Fahd Abdulaziz Mahmood Abdulhameed ve Hayrullah Alır dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Şayan Ergülen, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Fezile Kesat’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Kesat, 19.10.2023 tarihinde saat 11.00 raddelerinde Lefkoşa Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nin Abdulaziz Fahd Abdulaziz Mahmood Abdulhameed’in Ortaköy adresindeki ikametgahında sahte para olduğuna dair bilgi alındığını belirtti.

Kesat, alınan ihbar üzerine evde arama yapıldığını, 100 gram Hintkeneviri, 10 gram kokain, bir adet mavi renk uyuşturucu madde içerdiğine inanılan hap ve uyuşturucu madde satışından elde edildiğine inanılan 310 Euro, 7 bin 30 TL nakit para bulunarak emare olarak alındığını kaydetti.

Kesat, zanlının tasarrufunda poşet içinde iki gram daha hintkeneviri bulunduğunu ayrıca operasyon anında ikametgaha gelen Hayrullah Alır’ın üzerinde yapılan aramada bir gram Hintkeneviri bulunduğunu anlattı.

Kesat, zanlı Abdulaziz Fahd Abdulaziz Mahmood Abdulhameed’in ifadesinde uyuşturucu maddeleri Hayrullah Alır ile birlikte aldıklarını, bir kısmını satıp maddi kazanç elde ettiklerini itiraf ettiğini mahkemeye aktardı.

Kesat, uyuşturucu trafiğine ilişkin Whatsapp görüşmelerinde uyuşturucuyu temin eden kişinin arandığını belirtti.

Soruşturmanın çok yönlü devam ettiğini söyleyen Kesat, iki zanlının aleyhinde 8 gün ek tutukluluk talep etti. Zanlı Hayrullah Alır’ın avukatı Mehmet Davulcu, ek tutukluluk talebine itiraz etti ve duruşma yapıldı.

Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, duruşma neticesinde 8 gün ek tutukluluk talebini uygun buldu.

 

GUNLUKLERDE 24.10. 2023- IKI UYUSTURUCU ZANLISI

 

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Uyuşturucu ticareti Whatsapp görüşmelerinde açığa çıktı

Yorumlar kapalı.