Uyuşturucu kırıntısı hayatını karartıfeatured


Ercan Havalimanı’ndan 10 gün önce çıkış yapmak isteyen ve X-Ray cihazından geçerken valizi içinde uyuşturucu kalıntısı olan öğütücü tespit edilen S. K. isimli kadın yargılanmak üzere cezaevine gönderildi

 

Emine UYSAL ÇALUDA

 

Ercan Havalimanı’ndan 27 Mayıs’ta çıkış yapmak isteyen ve X-Ray cihazından geçerken valizi içinde uyuşturucu kalıntısı olan öğütücü tespit edilen S. K. isimli kadın, 10 günlük tutukluluk süresinin ardından yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

“Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçuyla tutuklanan S.K, bu sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı  Cansu Lefkonuklu, Demirhan Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Dilruba Kavuş’u dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Kavuş, zanlının 27 Mayıs 2024 tarihinde saat 16.38’de Ercan Havalimanı’na giden yolcu salonunda X-Ray cihazından geçerken valizi içinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğu düşünülen metal öğütücü ele geçirildiğini tespit edildiğini kaydetti.

Kavuş, aynı tarihte mahkemeye çıkarılarak, hakkında üç gün alındığını ve öğütücünün analiz için laboratuara gönderildiğini anlattı.

Kavuş, zanlının 30 Mayıs tarihinde mahkemeye çıkarıldığını ve aleyhinde 5 gün ek süre alındığını mahkemeye aktardı.

Bu süre içerisinde analiz sonuçlarının çıktığını, öğütücünün içerisinde az miktarda hintkeneviri türü uyuşturucu madde olduğunun belirlendiğini söyleyen Kavuş, turist statüsünde olan zanlının 30 günü aşmayacak süreyle cezaevine gönderilmesini talep etti.

Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlının 30 günü aşmayacak bir süreyle hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesine emir verdi.

0
mutlu
Mutlu
2
alk_
Alkış
1
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Uyuşturucu kırıntısı hayatını karartı

Yorumlar kapalı.