Utanç tablosufeaturedCemre CEMALİ

   Başkent Lefkoşa’nın en işlek caddelerinden birinde yer alan ve içinde şehit mezarlarının da bulunduğu tarihi Küçük Kaymaklı Mezarlığı bakımsızlıktan dökülüyor.

   1960’lı yıllar ve öncesinde vefat edenlerin de kabirlerinin bulunduğu Küçük Kaymaklı Mezarlığı’nın içler acısı hali, utanç tablosu olarak karşımıza çıkıyor.

   Birçok mezarın mermerleri kırık, mezarlar çökmüş durumda. İnsan boyuna ulaşan mezarlığın içindeki otların yanı sıra bakımsız ağaçlar da teker teker yere devrilerek, mezarlığın ne kadar kötü durumda olduğunu gözler önüne seriyor. Mezarlığın anayola bakan dış duvarındaki taşlar da yıkılmış.

   Daha önce “iyileştirme çalışmaları” kapsamında yapılan tadilatlara rağmen mezar taşları kırılan ve duvarları yıkılan mezarlığın bu halini gören vatandaşların tepkisi büyük.

   Vatandaşlar, mezarlığın çürümeye terk edildiğini ve bakımsızlıktan döküldüğünü belirterek, “yazıklar olsun” demekten kendini alamıyor.

   İlgililerin bu duruma nasıl müsaade ettiğini sorgulayan vatandaşlar, “Büyüyen ve kuruyan otlar, mezarların arasından çıkan demirler var. Belediye ekiplerinin mezarlığı düzenli olarak bakıma alması gerekiyor. Bu, ölülere saygısızlıktır” vurgusu yaptı.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Utanç tablosu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir