Üstel ile Yılmaz Güzelyurt’u ziyaret ettifeatured


Başbakan Ünal Üstel ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, 25 Mayıs 2024 tarihinde Güzelyurt ve batı bölgesini kapsamlı bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaret kapsamında heyet, Cypfruvex Ltd. soğuk hava depoları, Güzelyurt hastanesi ve Şehit Yüzbaşı Cengiz Topel Anıtını ziyaret etti.

Büyük bir heyetle bölgeyi gezen Üstel ve Yılmaz, batı bölgesinde yer alacak projeleri yerinde inceleyerek gerekli çalışmaların başlatılması için Ünal Üstel hükümeti ile birlikte çalışarak gereken desteği vereceklerinin bilgisini verdi.

Ziyarette Üstel, Güzelyurt ve Lefke’yi bir bütün olarak değerlendirdiklerini ve bölgenin kalkınması için gereken adımları atacaklarını ifade etti. Narenciye başta olmakla tarıma yönelik destekleri daima vereceklerini ifade eden Üstel uzun zamandır bekleyen tüm projeleri bitirmek için tüm bakan kadrosuna gereken talimatı verdiğini ifade etti.

Heyetin bölgeye gösterdiği ilgi ve alaka, Güzelyurt ve Lefke halkı tarafından memnuniyetle karşılandı. Bölge sakinleri, kalkınma planı programında yer alan heyetin bölgeye değer verdiğini görmekten dolayı mutlu olduklarını dile getirdiler.

Üstel ve Yılmaz, Güzelyurt’ta esnaf ve vatandaşlarla da bir araya gelerek sohbet etti.

Heyet, Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar’dan bölgenin güncel durumu hakkında bilgi verdi.

0
mutlu
Mutlu
4
alk_
Alkış
1
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Üstel ile Yılmaz Güzelyurt’u ziyaret etti

Yorumlar kapalı.