Ülkede izinsiz ikamet eden 26 kişi tutuklandıfeaturedÜlke genelinde dün polis tarafından yapılan denetim ve kontroller sonucunda, herhangi bir yasal statüsü olmayıp, izinsiz ikamet ettiği tespit edilen toplam 26 kişi tutuklandı.

Söz konusu kişiler aleyhinde yasal işlem başlatıldı.

Karaoğlanoğlu’nda bir kişiye tutuklama

Karaoğlanoğlu’nda bir şahıs, “kanunsuz uyuşturucu madde (hintkeneviri) tasarrufu ve ikamet izinsiz ikamet etmek” suçlarından tutuklandı.

Polisten yapılan açıklamaya göre,  W.J.O.(K-39), Karaoğlanoğlu’nda kaldığı ikametgahta Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından arama yapıldı. Aramada, satışa hazır paketler içerisinde toplam 10 gr ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, içerisinde tütün ile karışık hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan bir adet sarma sigara, içerisinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan 1 adet öğütücü ve uyuşturucu madde satışından temin edildiğine inanılan toplam 3,100 TL nakit para bulunarak emare olarak alındı.

Yapılan muhaceret kontrolünde, tutuklanan kadının ikamet izinsiz ikamet ettiği tespit edildi.  

Gayretköy’de izinsiz ateş yakan kişiye yasal işlem

Gayretköy’de bir kişi hakkında “izinsiz ateş yakmaktan” yasal işlem başlatıldı.

Polisin açıklamasına göre, N.E. (E-70), kullanımında bulunan tarla içerisine topladığı otları izinsiz olarak yaktığı sırada ateşin kontrolden çıkması sonucunda tarla içerisinde bulunan 1 adet 10 kwa’lık su pompası, 1 adet elektrik panosu içerisinde bulunan starter, 1 adet 40 amperlik kesici, 7 metre uzunluğunda sulama hortumu, 3 adet selvi ağacı tamamen, 4 adet selvi ağacı ise kısmen yanarak hasar gördü.

Yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.  

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Ülkede izinsiz ikamet eden 26 kişi tutuklandı

Yorumlar kapalı.