Üç soygun zanlısı aranıyorfeaturedPakistan uyruklu 5 kişi, 22 yaşındaki Afaq Ahmad’ı arabayla kaçırıp darp ettikten sonra cep telefonunu ve içerisinde 400 dolar ile 300 TL nakit para bulunan cüzdanını zorla aldı 

Emine UYSAL ÇALUDA

Gemikonağı’nda bir kişi kaçırılıp, darp edildi ve parası alındı. 17 Kasım’da yaşanan olayda, aranan A.H. (E-28) ve beraberindeki iki kişi ile birlikte tutuklanan Niaz Ali Khan (E-22) ve Aqil Ahmad Burki’nin (E-24), kendilerine borcu olduğu gerekçesiyle Afaq Ahmad’ı (E-22) arabayla kaçırıp darp ettikten sonra cep telefonu ve içerisinde 400 dolar ile 300 TL nakit para bulunan cüzdanını aldığı bildirildi.

“Soygun”, “Zorla adam kaçırma” ve “Darp” suçlarından tutuklanan Pakistan uyruklu Niaz Ali Khan ile Aqil Ahmad Burki dün mahkemeye çıkarıldı.

Yargıç Hazan Aksun’un huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Kezban İnal, tanık olarak polis memuru Erkan Yılmaz’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Yılmaz, 7 Kasım 2023 tarihinde saat 18.00 sıralarında A.H.’nin beraberinde bulunan kimliği meçhul iki erkek şahıs ile birlikte Gemikonağı’nda sakin Afaq Ahmad’ı kendisine borcu olduğu gerekçesi ile zorla kirasında bulunan ZPN 264 plakalı araca koyup kaçırdıktan sonra, darp ettiğini söyledi.

Yılmaz, zanlıların Afaq Ahmad’ın i-Phone 15 model cep telefonu ile içerisinde 400 Dolar ve 300 TL nakit para bulunan kahverengi erkek cüzdanını alarak soygun suçunu işlediklerini mahkemeye aktardı.

Polis memuru Erkan Yılmaz, yapılan soruşturmada aranan A.H.’nin olaydan sonra Afaq Ahmad’ı alıp, Haspolat’a götürdüğünü, orada araç değiştirerek, Niaz Ali Khan’ın kullanımında bulunan ve içerisinde Aqil Ahmad Burkı ve soy isimleri tespit edilemeyen yine Pakistan uyruklu Bilal ve Adnan isimli kişilerin bulunduğu EP 844 plakalı araca bindirdiğini anlattı.

Yılmaz, A.H., Niaz Ali Khan, Aqil Ahmad Burki, Bilal ve Adnan’ın Afaq Ahmad’ı, Mağusa’ya götürdüklerini belirtti.

Yılmaz, zanlıların bir süre Bilal isimli kişinin mandırasında kaldıktan sonra aynı yoldan geri Lefkoşa’ya geldikleri esnada Afaq Ahmad’ın zanlılardan kurtulup polise sığındığını mahkemeye aktardı.

Müştekinin şikâyeti üzerine soruşturma başlatıldığını belirten Yılmaz, ZPN 264 plakalı aracın Haspolat bölgesinde terk edilmiş şekilde bulunup emare olarak Demirhan Polis Karakolu’nda muhafaza altına alındığını kaydetti.

Yılmaz, aranan şahıslardan Niaz Ali Khan ve Aqil Ahmad Burki’nin Gemikonağı’nda tespit edilerek derdest emri gereği tutuklandıklarını söyledi.

Polis memuru Erkan Yılmaz, zanlıların methaldar oldukları suçların ağır bir suç olduğu, mesele ile ilgili halen aranmakta olan zanlılar ve emareler olduğunu kaydedip, zanlıların aleyhinde üç gün ek tutukluluk talep etti.

Mahkemede söz alan zanlılar, olayla bağları olmadığını savundu.

Yargıç Hazan Aksun, talebi onayladı.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Üç soygun zanlısı aranıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir