Tutuksuz yargılanma talebi reddedildifeaturedİkametgahında 110 bin TL değerinde Hintkeneviri ile yakalanan ve içmek için Güney Kıbrıs’tan ithal ettiğini savunan K.S. yargılanmak üzere cezaevine gönderildi  

 Emine UYSAL ÇALUDA

 

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibinin, Lefkoşa’da ikametgahında 110 bin TL değerinde Hintkeneviri ile yakalanan ve içmek için Güney Kıbrıs’tan ithal ettiğini savunan K.S.  yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

“Kanunsuz uyuşturucu madde (Hintkeneviri) ithal ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı K.S., dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesine çıkarıldı.

Yargıç Jale Ergüden’in huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Cansu Lefkonuklu, tanık olarak polis memuru Celal Durukan’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Durukan, 30 Ocak’ta, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibinin aldığı ihbar üzerine, Lefkoşa’da sakin K.S.’nin ikametgahına baskın yapıldığını söyledi. Durukan, baskında, tuvaletteki çöp kutusu içinde 110 bin TL değerinde, yarım kilogram Hintkeneviri türü uyuşturucu madde ele geçirildiğini kaydetti.

Durukan, zanlının, konu maddeyi 29 Ocak’ta, aranan bir şahıstan, Güney Kıbrıs’tan içmek için satın aldığını beyan ettiğini belirtti.

Zanlının askıda benzer bir uyuşturucu davada olduğunu söyleyen Durukan,  yargılanmak üzere cezaevine gönderilmesini talep etti.

Zanlının avukatı Sırdaş Kaptanoğlu, müvekkilinin teminatla serbest bırakılmasını talep etti.

Mahkeme, suçun ciddiyet ve yaygınlığına vurgu yapıp, zanlının üç ayı aşmamak üzere hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesine emir verdi.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Tutuksuz yargılanma talebi reddedildi

Yorumlar kapalı.