TÜKETİCİLER DONMUŞ ETTEN MEMNUN KALDIfeatured


TÜK tarafından ithal edilerek kasaplar aracılığı ile piyasaya sürülen donmuş et kısa sürede tüketilirken özellikle dar gelirli yurttaşların ete erişimini kolaylaştırdı.

Kasaplar aracılığı satılan donmuş ithal et, KKTC yurttaşlarının yoğun ilgisiyle karşılandı. Kasaplarda tükenen et için yeniden ithalat yapıldı. Yurttaşların ilgisinden memnun olan kasaplar ise tüketiciye çeşit sunmanın işlerini artırdığını belirtiyorlar.
KKTC’nin artan et ihtiyacını karşılamak ve et kaçakçılığını önlemek amacıyla Toprak Ürünleri Kurumu tarafından ithal edilen kasaplar aracılığı ile piyasaya sürülen Yeni Zelanda menşeli donmuş kuzu eti yurttaşlar tarafından adeta kapışıldı. Bayram günlerinde tüketilen donmuş etin çeşitli şekillerde kullanıldığı gözlemlendi. Kasaplar, yurttaşlar tarafından bütün bir parça olarak alınan eti işleyerek yurttaşlara teslim etseler bile etin derin dondurucularda korunabileceğini belirtiyorlar ve yurttaşların kendi dondurucularına da depolamak için ete ilgi gösterdiklerini vurguluyorlar.
Kasaplar, hayvanların farklı parçalarının da ithal edilmesi halinde kendilerine gelen her türlü talebi karşılayabileceklerini ve donmuş eti farklı şekillerde işleyerek yurttaşa sunabileceklerini belirtiyorlar.
Donmuş etin fiyatının da yurttaşların yüzünü güldürdüğünü belirten kasaplar, et almaktan çekinen müşterilerinin bile bayram ihtiyaçlarını tam olarak karşılayabildiklerini ve et tüketimini artırdıklarını gözlemlediklerini, donmuş ete herkesin ilgi gösterdiğini ancak dar gelirli müşterilerinin 375 TL’lik fiyattan dolayı et tüketimini artırabilmekten özellikle mutlu olduklarını belirtiyorlar.

0
mutlu
Mutlu
17
alk_
Alkış
3
_zg_n
Üzgün
2
_a_rm_
Şaşırmış
TÜKETİCİLER DONMUŞ ETTEN MEMNUN KALDI

Yorumlar kapalı.