Tufan Erhürman Meclis kürsüsünde 62. Madde tahtında mülkiyet meselesini gündeme getirdifeatured


Tufan Erhürman Meclis kürsüsünde 62. Madde tahtında mülkiyet meselesini gündeme getirdi.

Önce Cumhurbaşkanlığını Rum tarafındaki tutuklamalar ile ilgili olarak hiçbir şey yapmamakla suçladı, ardından federasyon dışında bir müzakere pozisyonu ortaya koyulduğu için UBP eleştirdi.

Hükümet adına söz almak isteyen Genel Sekreter Oğuzhan Hasipoğlu”na Meclis Başkanı Yardımcısı Fazilet Özdenefe tüzük gereği söz vermeyince, Hasipoğlu yerinden Tufan Erhurman”ın yaptığı tespitleri eleştirdi.

Egemen eşitliğimizi ve uluslararası eşit statümüzü talep ediyoruz diye mi bu davalar Rum idaresince dosyalanmaya başladı? , tabi ki hayır, onların hedefi bizim ekonomik çarkların dönüşünü durdurmak, yabancı sermayenin akışını engellemek, vatandaşımızın tapularını sorgulanabilir hale getirmektir.

Madem şu an ortaya koyduğumuz pozisyonu eleştiriyorsun, Sayın Erhurman”a şunu sormak isterim, İngiliz çift Orams aleyhine başlatılan dava 2009 yılı idi. Sayın Talat Cumhurbaşkanı, bu davanın açılmasını engelleyebildi mi?, ben 2010 yılında müzakere masasındaydım, federasyonu görüşüyorduk, Biz müzakerelere devam ederken, Rumlar yine mülkiyet sistemimizi sorgulatmaya devam ettiler.

Bu yüzden buradaki sorun, bizimle bu adanın yönetimini ve zenginliğini paylaşmak istemeyen Rum zihniyetidir. Siz bizi suçlamaktan vazgeçin, Rum tarafının bu zihniyetine karşı birlikte harekete etmemiz gerekir, bu yüzden doğru tespitlerden yola çıkalım, birlikte mücadele verelim.

0
mutlu
Mutlu
4
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
2
_a_rm_
Şaşırmış
Tufan Erhürman Meclis kürsüsünde 62. Madde tahtında mülkiyet meselesini gündeme getirdi

Yorumlar kapalı.