Tokatladı, yerlerde sürükledi  featured


Eski kız arkadaşını başka bir erkekle gördüğü gerekçesiyle darp eden yabancı uyruklu öğrenci, dün sabah mahkemeye çıkarıldı ve yargılanmak üzere serbest bırakıldı

 

Emine UYSAL ÇALUDA

Eski kız arkadaşını başka bir erkekle gördüğü gerekçesiyle darp eden yabancı uyruklu zanlı M.N., mahkemeye çıkarıldı ve yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

“Darp” suçuyla tutuklanan zanlı M.N, dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç’in huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına savcı Şayan Ergülen, tanık olarak polis memuru Emre Koyun’u dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Koyun, zanlının, 3 Haziran 2024 tarihinde, Gönyeli’deki evinde, başkalarıyla arkadaş olduğu gerekçesiyle eski kız arkadaşını darp ettiğini kaydetti.

Koyun, zanlının tokat attığı kız arkadaşını kollarından çekerek yerlerde sürüklediğini ve şikayet üzerine aynı gün zanlı aleyhinde mahkemeden tutuklama emri alındığını anlattı.

Koyun, 3-4 kez zanlının evine gidildiğini ancak ikametgahında tespit edilmediğini ve 23 Haziran’da teslim olduğunu söyledi.

Müştekinin doktor kontrolünden geçirildiğini, bir bulguya rastlanmadığı için darp raporu alınmadığını belirten Koyun, zanlının ifadesinde darp suçunu kabul ettiğini kaydetti.

Koyun, soruşturmanın tamamlandığını ve zanlının ülkede öğrenci statüsüyle bulunduğunu söyleyerek, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 12 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı muteber bir kefilin 500 bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Tokatladı, yerlerde sürükledi  

Yorumlar kapalı.