TEKNOFEST’e KKTC’den 2024’te proje başvuru sayısı yüzde 903 arttıfeatured


ÖZEL HABER

 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden (KKTC) TEKNOFEST’e yapılan proje başvuru sayıları son yıllarda büyük bir artış gösterdi. 2022 yılında 13 olan başvuru sayısı, 2023 yılında 61’e yükselmişti. Bu yıl ise yüzde 903 artarak 551’e ulaştı.

Geçtiğimiz aylarda, T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar’ın Bilim Lefkoşa’nın açılışına katılarak, “TEKNOFEST’in Kuzey Kıbrıs’ta gerçekleştirilmesi hedefindeyiz” demesi bu yıl katılımlarda artış yaşanmasına neden oldu.

Konuyla ilgili sosyal medya üzerinden bir paylaşımda bulunan Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı KKTC Koordinatörü Mithat Tekçam’ı paylaşımına etiketleyerek bu durumu “gurur tablosu” olarak nitelendirdi.

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı KKTC Koordinatörü Mithat Tekçam ise “Bu yıl #TEKNOFEST2024’te KKTC’den “551” takım geleceğin teknolojilerini üretmek için yarışıyor! TEKNOFEST ile gelecek sensin” notunu düşerek, hem gençleri daha aktif olmaya davet etti, hem de bu başarıyı kutladı.

 

 

 

 

0
mutlu
Mutlu
1
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
TEKNOFEST’e KKTC’den 2024’te proje başvuru sayısı yüzde 903 arttı

Yorumlar kapalı.