TC Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin görüşmesi sona erdi..featured


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le görüşmesine ilişkin, “St. Petersburg’daki görüşmelerde ele aldığımız konuları burada tekrar değerlendirmek suretiyle çok çok önemli, geleceğe yönelik, gerek siyasi, gerek ekonomik, gerek bölgesel birçok konuları ele alma fırsatımız olacak.” dedi.

Enerji konularında yapılan görüşmeler olduğunu ve bunları da değerlendirme fırsatı bulacaklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu anlamda da özellikle atacağımız adımlar inanıyorum ki süreci çok daha güçlü kılacaktır” ifadelerini kullandı.

Rusya lideri Putin: “Türkiye’de iç siyasi hayatın normalleşmesini görmekten memnuniyet duyuyoruz”

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türkiyede iç siyasi hayatın normalleşmesini görmekten memnuniyet duyduklarını belirterek, “Türkiyenin zor dönemden geçtiğini görüyoruz. Terörle mücadele etmektedir ve önemli tehditlerle karşı karşıya kalmaktadır, bunu biliyoruz. Türkiyedeki durumun normalleşmesi konusunda önemli başarılar var ama normalleşme tamamen sağlandıktan sonra daha hızlı bir şekilde ileriye gidebileceğiz.” dedi.

Görüşmenin kapsamlı bir heyet eşliğinde gerçekleştiğine dikkati çeken ve başta Gazprom şirketi olmak üzere enerji şirketlerinin ve enerji bakanının da aralarında olduğunu vurgulayan Putin, heyetteki iki dışişleri bakanının “nasıl güzel konuşabilecekleri konusunda bir yarışma yapacaklarını” söyledi.

Rusya lideri Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Ben de aynı şekilde gerek ekonomiden sorumlu başbakan yardımcım, dışişleri bakanım, ekonomi bakanım, enerji ve tabii kaynaklar bakanım, millî istihbarat müsteşarımla geniş bir ekiple buradayız” sözlerine karşılık, “Eğer gerçekten heyetinizde istihbarat müdürünüz varsa bizim için konuşacak hiçbir şey kalmamıştır, size zaten her şeyi aktarmıştır” ifadelerini kullandı.

 

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
TC Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin görüşmesi sona erdi..

Yorumlar kapalı.