Tayland’dan 3 ödülle geri döndüfeatured


Bay Kuzey Kıbrıs 2021 Mehmet Vahip Ağazade, Dünya Mister Global 2023 yarışmasında KKTC’yi başarıyla temsil etti

Mehmet Vahip Ağazade, çağdaş bir avukat olmanın ilk hedefi olduğunu söyleyerek, KKTC ve Dünya yarışmalarında NORTH CYPRUS bandı ile yer almak istediğinin de altını çizdi. Ağazade, bir diğer hedefinin de KKTC’nin adını yıllarca zirvede tutmak olduğunu kaydetti.

 

Mehmet Vahip Ağazade, 23 Mart 2021’de dünyaya geldi.

Henüz 23 yaşında olan Ağazade, DAÜ Hukuk Fakültesi üçüncü sınıf öğrencisi.

Ağazade, KKTC’nin en uzun soluklu sosyal sorumluluk projelerinden olan Günkut Ekolü’nün Kanser Hastaları Yardım Derneği himayelerinde 25 yıldan beri düzenlenen Bay Kuzey Kıbrıs Yarışması ve KKTC’nin 2021 birincisi oldu.

Koç burcunun bütün özelliklerini taşıyan, başarılı bir sporcu kimliğine de sahip olan Ağazade, Amerikan futbolu, fitness, atletizm gibi sporun çeşitli dallarıyla ilgileniyor.

2021 Bay Kuzey Kıbrıs birinciliği sonrasında Günkut Ekol kadrosunda yer alan Ağazade, Şubat 2023’de Uzak Doğu’da Tayland’da Bangkok’da gerçekleşen, Mister Global Dünya Bay Yarışmasına katıldı.

Ağazade, yarışmada Kuzey Kıbrıs Temsilcisi olarak kazandığı 3 ödülle ve 45 ülke arasındaki finalde yer almanın gururunu yaşıyor.

 

“Hedefim, KKTC’nin adını zirvede tutmak”

 

Her fırsatta ülkesini sevdiğini dile getiren Bay Kuzey Kıbrıs 2021 Ağazade, KKTC ve Dünya yarışmalarında NORTH CYPRUS bandı ile yer almak istediğini söyledi.

Günkut Ajansın ve annesi Elif Ağazade’nin maddi manevi katkılarıyla, 2023 Şubat ayındaki Dünya Finalinde, en iyi şekilde KKTC’yi 3 ödülle temsil ettiğini belirten Ağazade,  hedefinin North Cyprus bandı ile Baylar Yarışmalarında KKTC’nin adını yıllarca zirvede tutmak olduğunu kaydetti.

“Annem en büyük destekçim”

 

“Eğitim bütün güzelliklerin özüdür” ifadesini kullanan Ağazade, KHYD ve Günkut Ekolün çeyrek asırlık bir sosyal sorumluluk projesinde 2021 yılında yer almakla onur ve gurur duyduğunu söyledi.

En büyük destekçisinin annesi olduğunu vurgulayan Ağazade, yarışmaya başvurusunu annesinin online olarak yaptığını da belirtti.

Bay Kuzey Kıbrıs 2021 Ağazade, şunları söyledi;

“İyi ki diyorum… Günkut Ekol ailesi onur ve gururla hayatımızda. Bay Kuzey Kıbrıs 21 ve Mister Global 23 olarak en önemlisi bir “GAMM”… Günkut Ajans Marka Models olarak, KKTC’nin güzellikleri yaşa ve yaşat teması ile tanınma ve tanıtma seferberliğimize devam edeceğiz”.
 

0
mutlu
Mutlu
3
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Tayland’dan 3 ödülle geri döndü

Yorumlar kapalı.