Tatlısu Harup Festivali yarın başlıyorfeatured


Harnup ve ürünlerinin tanıtılması amaçlanan festivalde yerli ve yabancı grupların sahne alacağı konserler, gösteriler, şovlar, halk dansları gösterileri, çeşitli turnuva ve yarışmalar yer alacak.

Tatlısu Belediye Başkanı Hayri Orçan, halka festivale katılması çağrısı yaparak, şunları söyledi:

“Harnup insan sağlığı için çok önemli bir besin kaynağıdır ancak bu, halkımız tarafından tam olarak bilinmemektedir. 11 yıldır bunları anlatmaktayım ve bugün geldiğimiz noktada, önemli mesafeler katettiğimizi görüyorum. Halkımız şimdi daha bilinçli ve evlerinde harnup ürünleri bulundurmaya başlamıştır. Özellikle pekmez tüketimi artmıştır. 11 yıl önce geleneksel yöntemlerle yapılan pekmez, günümüzde iş insanlarımızın kurduğu 4 modern fabrikada üretim yapılarak ihraç edilir hale gelmiştir. Pekmez ile birlikte harnup unu, çikolata, pastelli gibi yan ürünler de geliştirilerek kullanım alanları çeşitlendirilmiştir.

Festivalimizin diğer önemli özelliği de, bölgemizde yaşayan insanlarımızın sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda yaşam kalitesinin artırılmasıdır. Bunun için de, yerli ve yabancı grupların sahne alacağı konserler, gösteriler, şovlar, halk dansları, çeşitli turnuva ve yarışmaların yer aldığı güzel bir festival hazırladık tüm halkımızın bu güzellikleri paylaşmak üzere Tatlısu’ya davet ediyorum.”

 

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Tatlısu Harup Festivali yarın başlıyor

Yorumlar kapalı.