Tatar: Şampiyon Meleklerimiz için ağlamaya devam edeceğizfeaturedÖykü KENDİR

‘Asrın Felaketi’nin 1. yıl dönümü…

Depremde hayatını kaybeden Şampiyon Melekler Takımı ile tüm vatandaşlarımız için Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda anma etkinliği düzenlendi.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, anma etkinliğinde yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

“Bu geçen bir yılda, çok acılar yaşadık. Yaşamaya devam ediyoruz… Özellikle ailelerin mücadelesini büyük bir hayranlıkla izlediğimi söylemek istiyorum. Böylesine bir acıyı hiç yaşamak istemezdik… Çok daha güzel günler yaşamak isterdik. Bin yılda bir olan bir deprem… İsias binasında 50’den fazla da rehber bulunmaktaydı. Biz onların da sesi olduk. Sabahın çok erken saatlerinde devlet olarak, birlik ve beraberlik içerisinde uçuş izni olmayan bir saatte uçağımızı gönderdik. Devlet olarak ailelerle oradaydık. Canlarımızı kurtaramadık ama onları getirdik. Onlar için ağlamaya devam edeceğiz. Acı büyük ama bu acıyı birlikte yaşıyoruz. Şampiyon Meleklerimiz, melek oldular. Bu çocuklar ambargolardan bir yere gidemezlerdi… Geri döneceklerdi ama dönemediler… Dünyanın haksızlık yaptığı, kısıtladığı o evlatlar o gece oradaydılar. Uyandığımız da ne olduğunu daha kestiremedik… Olan olmuştu… Gerisi hep bir umut… Oradaydık ve

geri getirdik. Onlarla birlikte olmaya devam edeceğiz.

Ben Cumhurbaşkanı olarak, bütün kurum ve kuruluşlar gereğin yapılması için kastsa kast. Gereğinin yapılması için mücadelemizi sürdürüyoruz. Haklarını ve hukuklarını aramak için her şeyi yapıyoruz. Gerekli seslenişleri yapıyoruz.”

Cumhurbaşkanı Tatar, tüm milletimize başsağlığı dileyerek, sözlerini noktaladı.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
1
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Tatar: Şampiyon Meleklerimiz için ağlamaya devam edeceğiz

Yorumlar kapalı.