Tartışmalı Emirname değişikliği imzalandıfeatured


Girne bölgesinde ikamet eden çok sayıda vatandaşın tepkisine yol açan ve kamuoyunun günlerce tartıştığı 2007 Girne İkinci Bölge Kapsamlı Emirnamesi’nde öngörülen değişikliklerin onaylandığı savunuldu.

Haftalardır süren tartışmalarla kamuoyu gündeminde olan emirnameyle ilgili dün, önemli bir gelişme yaşandı.

Girne 2. Bölge Emirnamesi’nde öngörülen değişikliklerin Bakanlar Kurulu’nda sok dakika alınan kararla onaylandığı kaydedildi.

Konuyla ilgili yetkililer bu konuda bilgi vermekten kaçınırken, değişikliklerin imzalandığına ilişkin yoğun söylentilerin yalanlanmaması da dikkat çekti.

İlk tepki Özersay’dan

Konuyla ilgili olarak kişisel sosyal medya hesabından açıklama yapan Halkın Partisi Geçici Başkanı Kudret Özersay, “Girne Emirnamesi’ni bugün (dün) geçirdiler. Vatandaşın tepkisine rağmen bunu yaparak tam bir talan hükümeti olduklarını bir kez daha kanıtladılar” ifadelerine yer verdi.

Tepkilerini günlerce dile getirmişlerdi

Girne’de faaliyet gösteren sivil toplum örgütlerinin oluşturduğu Girne İnisiyatifi, Girne 2. Bölge Kapsamlı Emirnamesi’nde değişiklik yapılması için idarenin “ısrarcı” bir tutum sergilediği gerekçesiyle bir dizi eylem yapmış, günlerce sokaklarda, caddelerde tepkilerini ortaya koymuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Tartışmalı Emirname değişikliği imzalandı

Yorumlar kapalı.