Tanyel Bayraktaroğlu vazgeçti!featured


Son 5 yılın şampiyonu Mağusa Türk Gücü’nde Koral Bozkurt’un başkanlığa devam etmeyeceğini açıklaması sonrasında adeta yılan hikayesine dönen yeni başkanın kim olacağı sorusu dört gün önce adaylığını açıklayan Tanyel Bayraktaroğlu’nun da adaylıktan vazgeçmesi ile iyice karmaşık bir hale geldi. Kulübün camiadan hak ettiği desteği görmediğini vurgulayan Tanyel Bayraktaroğlu’nun açıklaması şöyle;

“Değerli Mağusa Türk Gücü camiası,
6 sezondur Koral Bozkurt başkanlığında birçok başarılar yakalayan rekorlar kıran efsane kulübümüzün yönetiminde sırası ile Kalkınma Komitesi’nde, Yönetim Kurulu’nda ve Asbaşkan olarak görev yapmış olmanın gururunu taşıyorum.
Koral Bozkurt’un, yoğun iş temposu nedeni ile bu yıl başkanlığa aday olmayacağını açıkladıktan sonra kulübümüzün devamlılığını sağlamak adına hep birlikte bir çok farklı alternatifler üzerinde çalıştık.
Bu alternatifler arasında, tüzük değişiklik onayı sonrasında, 5 asbaşkanlı bir sistem ile kulübümüzün başkanlığı için önerildim. Yıllarca futbol oynadığım, şampiyonluklar yaşadığım bu camiada başkan olarak adımın anılması bile beni mutlu etti, gururlandırdı.
Ancak, gerek yönetimde olduğum süreçte gerekse de görüşmeler yaptığım yakın geçmişte, bu yegane kulübün camiasının yönetime hakkettiği desteği vermediğini gördüm. Yüksek sorumluluk bilincinde olan birisi olarak, sağlığımın bu şartlarda başkanlık görevini layığı ile yerine getirmek için yeterli olduğu konusunda endişelerim bulunmaktadır.
Dolayısı ile, diğer adayların da önünü açmak adına, gerek MTG camiasına gerekse de kamuoyuna aday olmayacağımı açıklamayı kendime görev biliyorum.”

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Tanyel Bayraktaroğlu vazgeçti!

Yorumlar kapalı.