Tahkikat bitti ileride yargılanacakfeatured


Gazimağusa’ya bağlı Ötüken’de E.A.E. isimli eczacı, sahte reçete yolsuzluğuyla ilgili tutuklandı ve 50 bin TL nakdi teminata bağlandı.

Sedef BOŞNAK 

Gazimağusa’ya bağlı Ötüken’de E.A.E. isimli eczacı, sahte reçete yolsuzluğuyla ilgili tutuklandı.

Aleyhinde yürütülen polis soruşturması tamamlanan E.A.E., bu sabah, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne Ceza Davaları Yargıcı Aysu Çakan Alakan huzuruna çıkartıldı ve ileride yargılanmak üzere 50 bin TL nakdi teminata bağlandı.

Dünkü teminat duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Fırat Kızıltunçlar, meseleyle ilgili talebi aktarması için, Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı Özel Soruşturma Amirliği’nde görevli Polis Çavuşu Mehmet Emin Doğan’ı tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis çavuşu Mehmet Emin Doğan, zanlının, Ekim 2022 ile Ocak 2023 tarihleri arasında meydana gelen sahte resmi evrak düzenleme, sahnelenmiş resmi evrakı tedavüle sürme, sahtekarlıkla para temini ve suç gelirleri yasasına aykırı hareket suçlarından methaldar olduklarını söyledi.

Mehmet Emin Doğan, soruşturma kapsamında yaptığı araştırma sonucu E.A.E.’nin eczanesinde bin 666 adet sosyal sigorta reçetesi yazıldığını tespit ettiğini  mahkemeye aktardı.

Doğan, bahse konu reçetelerin 875’ini incelediğini ve 17’sinin sahte olduğuna inandığını  belirtti ve reçeteleri daha önce benzer meseleden teminata bağlanan Dr. A.K. Tarafından yazıldığını bildirdi.

Tanık polis, soruşturmasının zanlının etki edeceği kısmını tamamladığını kaydetti ve mahkemeden KKTC vatandaşı olan zanlıyı ileride yargılanmaları için uygun bir teminata bağlamasını istedi.

Huzurundaki talebi  değerlendiren Yargıç Aysu Çakan Alakan, zanlıyı KKTC dışına çıkmaktan men etti ve 50 bin TL nakdi teminata bağladı.

Alakan, zanlı lehine KKTC vatandaşı 2 kefilin 300’er bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini istedi.

Şartları yerine getiren zanlı serbest bırakıldı.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Tahkikat bitti ileride yargılanacak

Yorumlar kapalı.