‘Suçsuzum’ dedi, suçu ortaya çıktıfeatured


Emine UYSAL

Lefkoşa’da, Merkez İnternet Cafe isimli işyerinden, iki LCD televizyon ve bir adet play-station çaldığı gerekçesiyle tutuklanan ancak emareler bulunamayınca serbest kalan ve hakkında çıkan haberler sonrası emaneten bıraktığı çalıntı eşyaların polise ulaştırılmasıyla yeniden tutuklanan Hüseyin Kurkmaz’ın aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı. Kurkmaz, ileride Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Hüseyin Kurkmaz, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde teminat duruşmasına çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi’nin huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına savcı Aysın Bilgin, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Yücel Kuşcuoğlu’nu dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Kuşcuoğlu, 12-15 Ağustos 2016 tarihlerinde, Lefkoşa’da zanlı Hüseyin

Kurkmaz’ın (E-28), Şener Erbekçi’ye ait “Merkez İnternet Cafe” isimli işyerinin kilitli durumda bulunan kapısını, daha önceden yanında emaneten bulundurduğu anahtar ile açarak içeri girdiğini ve işyeri içerisinden iki adet LCD televizyon ve bin TL değerinde bir adet play-station 3’ü çaldığını belirtti.

Kuşçuoğlu, tahkikatın tamamlandığını belirtip, zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi, zanlının yurtdışına çıkışının yasaklanmasına, iki kefilin 20’şer bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması karşılığında tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
‘Suçsuzum’ dedi, suçu ortaya çıktı

Yorumlar kapalı.