Sungur: Ülkede ciddi bir ‘kaçak emlakçı’ sorunu varfeaturedEmlakçılar Derneği Başkanı Hasan Sungur, yazılı bir açıklama yaparak, ülkede ciddi bir “kaçak emlakçı” sorunu olduğunu söyledi, konu hakkında Meclis’e sundukları yasa taslağının değiştirilerek amacı dışına çıkarıldığını öne sürdü.

Sundur, “Bugün çok tarihi bir gün 2017 yılından beri Emlakçılar Lisans Yasası 4 defa meclise geldi geri döndü çok büyük sıkıntılar çektik. Ülkede büyük bir boşluk olduğunu ve kaçak emlakçıların işgali altında olduklarını belirterek meclise halihazırda sunulan taslak bilgimiz dışında değiştirilerek ‘yapboza’ çevrilmiş ve amcanın dışına kaymıştır” dedi.

Dernek Başkanı Sungur, bilgileri dışında sunula Emlakçılar Birliği taslağında yaptıkları incelemelerde birçok usulsüz maddeler olduğunu ve bu durumun da mağduriyetler doğuracağını dikkat çekti, yetkililere uyarılarda bulundu ve yanlıştan dönülmesi için çağrı yaptı.

“KKTC’nin ekonomisini mağdur edecek maddeler var”

Sungur, yeni Emlakçılar Birliği Lisans Yasası’nda KKTC’nin ekonomik dengelerini zora sokacak maddeler bulunduğunu belirterek, “Hukukçularımızın yaptığı incelemeler de KKTC yasalarına ters düşen birçok madenin olduğunu bugün burada toplanarak bilgimiz dışında ortaya atılan bu maddeleri avukatlarımız ve üyelerimiz ile birlikte bir yol haritası çizerek gerekli mücadeleyi başlatacağız” dedi.

“Yanlışlıkları aktaracağız”

Emlakçılar Derneği Başkanı Hasan Sungur, “Emlakçılar Birliği Yasası ile ilgili görüşlerimizi dikkate almaları için devlet yetkilerine yasada ki yanlışlıkları sıkıntıların giderilmesi için gereken girişimleri başlatacağız” ifadelerini kullandı.

Sungur, “Çağın koşullarına uygun tüm tarafları koruyacak ve gayrimenkul alım-satımlarından hiçbir kesimin mağdur etmeden vergisini ödeyen bir yasanın çıkması için yolumuza devam edeceğiz” açıklamasını yaptı.

Sungur, “Hak, hukuk ihlali olmadan tarafsız Emlakçılar Birliği lisansının çıkması için mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

0
mutlu
Mutlu
1
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
1
_a_rm_
Şaşırmış
Sungur: Ülkede ciddi bir ‘kaçak emlakçı’ sorunu var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir