Sucuoğlu, Özel Eğitim Merkezi’ni inceledifeatured


Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Sucuoğlu ziyarette yaptığı konuşmada, engelli çocuklara yönelik yatırımların her zaman destekçisi olduklarını söyleyerek, özel gereksinimli çocuklara yönelik eğitim veren çok az sayıda kuruluş olduğunu belirtti.

Son yıllarda özel eğitime gereksinim duyan çocuklara eğitim hizmetlerinin yaygınlaştığını ifade eden Sucuoğlu, zihinsel engelli ya da otizmli çocukların yanı sıra öğrenme güçlüğü, davranış bozukluğu ve konuşma sorunu olan çocukların da bu eğitimlerden yararlanabileceğini vurguladı.

“İlk olacak”

Sağlık Bakanı Sucuoğlu, Özel Eğitim Merkezi’nin ülkede bir ilk olacağını ve eğitim merkezinde 0 ile 15 yaş arası özel gereksinimli çocuklara yönelik hizmetler verileceğini söyledi.

Faiz Sucuoğlu, merkezin 300 öğrenciye hizmet verebilecek kapasitede olduğunu, alanında uzman eğitimciler ve terapistlerin, çocukların öncelikli ihtiyaç ve gereksinimlerini göz önünde bulundurarak gelişimlerini destekleyici eğitimler vereceklerini ifade etti.

Sucuoğlu, merkezde terapi odaları, su terapi uygulamaları için yüzme havuzu, oyun odaları, özel eğitim odaları gibi bir çok farklı alanlarda bire bir eğitim imkanı sunulacağını da anlattı.

 

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Sucuoğlu, Özel Eğitim Merkezi’ni inceledi

Yorumlar kapalı.