Suç ortakları olabilirfeatured


Sedef BOŞNAK

Geçitkale köyündeki Bardak Yağ Fabrikası’nı iki gün arayla iki kez kundakladığından şüphe edilen Kağan Karabıyıklı aleyhine yürütülen polis soruşturması sürüyor.

Kundaklama olayını aydınlatmak için yoğun çaba sarf eden Geçitkale polisi, meseleyle bağlantısı olduğuna inandığı Kağan Karabıyıklı’yı dün öğleden sonra ek tutukluluk talebiyle Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarttı ve aleyhine, mahkemeden 3 gün daha ek tutukluluk emri temin etti.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Hazal Hacımulla huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Ayşe Kaymak, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Geçitkale Polis Karakolu’nda karakol amiri olarak görev yapan meselenin tahkikat sorumlusu müfettiş Arif Konyalı’yı tanık kürsüsüne çağırdı.

Müfettiş Arif Konyalı, 22-23 Ağustos 2016 ve 25-26 Ağustos 2016 tarihlerinde, Mustafa Bardak’a ait olan bahse konu fabrikanın iki kez kundaklandığını anımsattı ve zanlının suçla bağlantısı olduğunu tespit ettiğini söyledi.

Olayı çok yönlü soruşturduğunu kaydeden tanık müfettiş, olayı aydınlatmak için toplam 38 ifade temin ettiğini, daha ifade alacağını, 4 kamera görüntüsü 3 telefon dökümü incelediğini, 3 telefon dökümü talebi bulunduğunu mahkemeye aktardı.

İnceleyeceği telefon dökümlerinden, tahkikatın seyrinin değişebileceğine vurgu yapan tanık müfettiş, “Meseleyle bağlantısı olan başka kişi veya kişilere ulaşabiliriz” dedi ve mahkemeden tahkikatını tamamlayabilmek için 8 gün daha ek süre talep etti.

Yargıç Hazal Hacımulla, 8 günlük tutukluluk süresinin fazla olduğuna bulgu yaptı ve zanlının tahkikatın selameti açısından 3 gün daha poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Suç ortakları olabilir

Yorumlar kapalı.