Su iki yıldır kaçak kullanılıyorfeatured


Ahmet İLKTAÇ

Boğaz Otel’in işletmecisi Mehmet Erülkü, İskele Belediyesi’nin su şebeke hattına izinsiz olarak boru takıp su çaldığı öne sürülerek teminat maksatlı mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mehmet Erülkü, KKTC vatandaşı 1 kefilin imza ettiği 30 bin TL’lik kefalet senedi karşılığında yargılanacağı güne kadar serbest bırakılırken, pasaport ve seyahat belgelerine el konularak yurtdışına çıkışı yasaklandı.

İskele Kaza Mahkemesi Başkanı Melek Esendağlı’nın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Serhan Bundak, İskele Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görevli polis memuru Cem Üntaç’ı tanık olarak dinletti.

Tanık polis, 2014 yılı ve 29 Ağustos 2016 tarihleri arasında zanlının işletmesinde bulunan Boğaz Otel isimli işyerinde önceki gün İskele Belediyesi Teknik Ekibi tarafından yapılan araştırmada belediye şebekesine izinsiz olarak boru takıp su sirkatı yaptığının tespit edildiğini söyledi.

Mesele ile ilgili olarak soruşturmalarının tamamlandığını belirten polis memuru, zanlının uygun bir teminatla serbest bırakılmasını talep etti.

Zanlının avukatı Erdal Öncü ise, müvekkilinin henüz zanlı konumunda olduğunu, KKTC’de oldukça tanınmış bir otelin sahibi ve çalıştırıcısı olduğunu, kalp rahatsızlığı olduğunu, kalbindeki pille yaşadığını söyledi.

Erdal Öncü, müvekkilinin her ay yurtdışına gidip doktor kontrolünden geçtiğini, meslek icabı fuarlara katıldığını, bu meseleden mahkum olacağının belli olmadığını ve belki de davanın geri çekileceğini kaydetti.

Öncü, müvekkilinin yurt dışına çıkışının yasaklanmamasını istedi.

İskele Kaza Mahkemesi Başkanı Melek Esendağlı, sirkat meselesinin ciddi bir suç olduğuna vurgu yaparken, zanlının pasaport ve seyahat belgelerine el konularak KKTC dışına çıkışına yasak getirdi. Melek Esendağlı, ayrıca zanlı lehine KKTC vatandaşı 1 kefilin 30 bin TL’lik kefalet senedi imza etmesi karşılığında serbest bırakılmasını emretti.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Su iki yıldır kaçak kullanılıyor

Yorumlar kapalı.