Soygunculardan biri çocuk!featured


Sülkem Simit Evi’ni 04.00’de soygun gerçekleştiren biri 16 yaşında iki kişi tutuklandı.

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da faaliyet gösteren Sülkem Simit Evi’nin penceresini 04.00’de açarak içeriye girildikten sonra, para kasası içerisinde muhafaza edilen 12 bin TL nakit para ve ayrıca kamera kayıt cihazı çalan, bir çocuk iki soyguncu yakalandı.

“Dükkan açma”, “Hırsızlık” ve “Kasti hasar” suçlamalarıyla tutuklanan E.Ü.(E-24), ve B.D.(E-16) dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Mehmet Özyay, tanık olarak polis memuru Toykan Gülerler’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Gülerler, 08.01.2024 tarihinde saat 03.50’de Lefkoşa’da sakin E.Ü. (E-24) ve B.D.’nin (E-16), Gazeteci Hasan Tahsin caddesi üzerinde faaliyet gösteren ve işletmeciliğini Gönyeli’de sakin Kadir Genlik’in yaptığı Sülkem Simit Evi’nin doğuya bakan alüminyumdan mamül penceresine hasar yapılmaksızın açıp içeriye girdikten sonra para kasası içerisinde muhafaza edilen yaklaşık 12 bin TL nakit parayı ve yine işletme içerisinde muhafaza edilen 5 bin TL değerindeki kamera kayıt cihazını kasten ve kanunsuz olarak 2 bin TL hasara uğratarak yerinden söküp almak suretiyle sirkat ettiklerini söyledi.

Toykan Gülerler, zanlıların derdest emri gereği tutuklandığını ve soruşturmanın devam ettiğini belirterek, zanlıların aleyhinde üç gün ek tutukluluk talep etti.

Mahkeme talebi onayladı.

2
mutlu
Mutlu
3
alk_
Alkış
3
_zg_n
Üzgün
3
_a_rm_
Şaşırmış
Soygunculardan biri çocuk!

Yorumlar kapalı.