Soruşturma çok yönlü devam ediyorfeatured


Rauf Denktaş Üniversitesi’nde öğrenci işlerinde asistan olarak görev yapan K.U., bir öğrenciye sahte öğrenci belgesi verdiği gerekçesiyle tutuklandı

Emine UYSAL ÇALUDA

Rauf Denktaş Üniversitesi’nde öğrenci işlerinde asistan olarak görev yapan K.U., öğrenci işlerinde çalışan İ. A.O.’nun isteği üzerine aynı okulda eğitim gören F.R.M. isimli öğrenci adına sahte öğrenci belgesi düzenlediği gerekçesiyle tutuklandı.
“Resmi evrak sahteleme” suçlamasıyla tutuklanan zanlı K.U., İ.A.O ve F.R.M. dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.
Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Şayan Ergülen tanık olarak polis memuru Emine Çıkan’ı dinletti.
Mahkemede yeminli şahadet veren Çıkan, 8 Mayıs 2024 tarihinde Surlariçi’nde faaliyet gösteren Rauf Denktaş Üniversitesi’nde öğrenci işlerinde asistan olarak görev yapan K.U.’nın aynı okulda öğrenci işlerinde çalışan İ.A.O’nin isteği üzerine aynı okulda eğitim gören F.R.M. isimli öğrenci adına sahte öğrenci belgesi düzenlediğini anlattı.
Çıkan, zanlının 12 Mayıs’ta Ercan Havalimanı’ndan çıkış yaparken yakalandığını kaydetti. Çıkan, soruşturmanın devam ettiğini, zanlının sahte belgeyi almak için para verip, vermediğinin araştırılacağını söyledi.
Soruşturmanın devam ettiğini belirten Çıkan, zanlılar K.U ile İ.A.O’nun bir gün, F.RM’nin aleyhinde ise 6 gün ek tutukluluk talep etti.

Mahkeme talebi onayladı.

2
mutlu
Mutlu
6
alk_
Alkış
1
_zg_n
Üzgün
1
_a_rm_
Şaşırmış
Soruşturma çok yönlü devam ediyor

Yorumlar kapalı.