Sorgu odasında polis çavuşunu iterek darp etti featured
Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de bir suçtan sorgulanan zanlı Murat Bingöl, bir polis çavuşunu darp ettiği gerekçesiyle tutuklandı.

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de bir suçtan sorgulanan zanlı Murat Bingöl, bir polis çavuşunu darp ettiği gerekçesiyle tutuklandı.

“Polisi Darp, Görevinden Men” ve “Şiddet Kullanma Tehdidinde Bulunmak”  suçlamalarıyla tutuklanan zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Cansu Lefkonuklu, tanık olarak polis memuru Gültekin Sancar’ı dinletti.
Mahkemede yeminli şahadet veren Sancar, 11 Kasım 2023 tarihinde işlenen Elektronik Haberleşme Yasasına Aykırı Harekette Bulunmak suçuyla ilgili Lefkoşa Adli Şube’de sorgulanan zanlının, polis çavuşu A.Ö.’a “Siz bana hesap soramazsınız” dedikten sonra göğsünden iterek, polisi darp ve görevinden men suçunu işlediğini belirtti.

Sancar, zanlının adli şube içerisinde bağırarak, “Beni tutuklarsanız hem sizi hem kendimi yakarım. Ben güvenlik görevlisiyim” diyerek, şiddet kullanma tehdidinde bulunduğunu kaydetti.

Tutuklamaya direnen zanlının makul güç kullanılarak, tutuklandığını söyleyen Sancar, sabıkası ve askıda davası olmayan zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.
Yargıç Zehra YalkutBilgeç, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 10 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı bir kefilin 100 bin TL kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşullarına bağlı olarak tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

0
mutlu
Mutlu
1
alk_
Alkış
2
_zg_n
Üzgün
1
_a_rm_
Şaşırmış
Sorgu odasında polis çavuşunu iterek darp etti 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir