Siyaset ve İş Dünyasından Kurban Bayramı Tebrik Mesajlarıfeatured


Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, halkın Kurban Bayramını kutladı.

Özçınar mesajında, bayramların, sevdiklerimizle bir araya gelip paylaşmanın, yardımlaşmanın ve birlikteliğin en güzel şekilde yaşandığı özel günlerden biri olduğuna işaret etti.

Özçınar şunları kaydetti:

“Geleneklerin nesilden nesile aktarılarak, aile ve toplumsal bağların güçlenmesine vesile olan özel günlerden biri olan bayramlar, büyüklerimize olan sevgi ve saygımızı hissettirmek için de en iyi fırsatlardan biridir. Bu bayramda, her evde mutluluk, her gönülde huzur ve her sofrada bereket olması temennisiyle, sevgi ve saygılarımı sunarım. Kurban Bayramınız kutlu olsun.”

DAÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kılıç, Kurban Bayramı ve Babalar Günü’nü kutladı

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Kılıç, Kurban Bayramı ve Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, “Bu özel günün sevgi, huzur ve birliktelik dolu geçirilmesi en büyük dileğimizdir.” dedi.

Prof. Dr. Kılıç söz konusu mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bu yıl aynı güne denk gelen Kurban Bayramı’nın birinci günü ile Babalar Günü, 16 Haziran Pazar günü tüm İslam aleminde ve ülkemizde birarada kutlanacaktır. Bu özel günün sevgi, huzur ve birliktelik dolu geçirilmesi en büyük dileğimizdir. En önemli iki bayramımızdan biri olan Kurban Bayramı, ailelerimiz ve sevdiklerimiz ile biraraya geldiğimiz, birlik ve beraberliğin en güzel örneklerinin sergilenmesi gereken günlerdir. Babalar Günü ise hayatın yükünü omuzlarında taşıyan, evlatlarına ışık olan, onların yolunu aydınlatan tüm babalara ithaf olunan anlamlı günlerden birisidir. Bu yıl bu iki önemli günü birarada kutlayacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. En büyük temennimiz bu değerli günün huzur ve refah içerisinde kutlanmasıdır.

Bu vesileyle Kurban Bayramı’nın başta ülkemiz ve Anavatan Türkiye olmak üzere tüm dünyaya huzur, refah ve barış getirmesini diliyorum. Başta Üniversitemiz personeli olmak üzere tüm halkımızın Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor ve Bayramın hepimize sağlık, sıhhat, mutluluk ve bereket getirmesini temenni ediyorum.

Babalık görevini hakkıyla yerine getiren tüm gerçek babaların da Babalar Günü’nü en içten dileklerimle kutlar, ebediyete intikal eden babaları rahmetle anarken, evlatlarını kaybetmiş olan ve onlara sarılamamanın üzüntüsünü içinde yaşayan tüm babalara ise sabırlar dilerim.”

Kanber: “Bayramın kimine eğlence, kimine yaşam kaygısı getirdiği, sınıfsal ayrımların derinleştiği bir dünya düzeninde yaşıyoruz”

 Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası (KTEZO) Örgütlerden ve Birliklerden Sorumlu Başkanı Mahmut Kanber, bayramın kimine eğlence, kimine yaşam kaygısı getirdiği, sınıfsal ayrımların derinleştiği bir dünya düzeninde yaşadıklarını belirtti.

Kanber açıklamasında, Kıbrıs Türk esnafının sosyal, siyasal ve ekonomik sorunlarının büyüdüğüne işaret ederek, ülkedeki kaçak, kayıt dışılık, iflas ve kapanan işletmelerin bunu daha da belirgin hale getirdiğini kaydetti.

Hizmetler sektörünün içinde bulunduğu bu zor durumun çözümünün, ülkede yaşanan enflasyon, hayat pahalılığı, TL’nin değer kaybı ve bunların sonuçlarıyla mücadele etmeyi gerektirdiğini belirten Kanber, üreticinin, esnafın ve zanaatkarın sorunlarının popülist söylemlerle çözülemeyeceğine işaret etti, asıl meselenin; kalkınmadaki eksiklik, ülkedeki nüfus ve iş gücünün plansızlığı olduğunu kaydetti.

Kanber, “Tüm bunlara rağmen ülkemizde birçok sorunu düzeltebilecek niteliğe sahip insan kaynağının olduğu ve mücadelesini sürdürebilecek topluluğun da bulunduğu gerçeğiyle, iyimser değil, mücadele ruhunu ortaya koyarak amaca ulaşmak için demokrasi ve hukuk çerçevesinde kendi haklarımızı toplumsal fayda noktasında bütünleyeceğimiz zamanların bayram olması dileğiyle” dedi.

Şenkul Kurban Bayramını kutladı

 Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul, bayramların; toplum olarak birlik ve beraberliği daha da pekiştiren, sevinçlerin ve mutluluğun paylaşıldığı, özel günler olduğuna işaret ederek, halkın Kurban Bayramı’nı kutladı.

Şenkul mesajında, “Bu Kurban Bayramı’nın da, anlamına uygun bir hoşgörü ve barış ortamı içerisinde geçirilmesini diliyor, kırgınlıkların unutulduğu, birbirimizle daha da kucaklaştığımız bir bayram geçirmenizi temenni ediyorum” dedi.

Girnelilere de seslenen Şenkul, şunları kaydetti:

“Girne Belediyesi’nin değerli emekçileri, siz sevgili vatandaşlarımızın huzur içerisinde bir bayram geçirmesi adına tüm hazırlıklarını tamamladı. Buna göre bayram süresince belediyemiz ile ilgili alınabilecek hizmetler konusunda Girne Belediyesi Sosyal Medya hesaplarından gerekli duyurular yapılmaktadır. Buradan tüm ihtiyaçlarınızı veya taleplerinizi bizlere iletebilirsiniz.

Buna ek olarak Kurban kesimleri konusunda da dikkate alınması gereken uyarılarımızı ve hizmetlerimizi de Girne Belediyesi Sosyal Medya hesaplarından sizlerle paylaşıyoruz. Özellikle halk sağlığını ve çevreyi koruyucu tedbirler konusunda sizlerin göstereceği hassasiyet bizler için çok önemli! Her konuda olduğu gibi bu konuda da işbirliği içerisinde olmamız, yine Girne’mizin faydasına olacaktır.

Ülkemiz Haziran ayına dair tüm sıcaklık rekorlarının kırıldığı günlerden geçiyor. Bu noktadan hareketle hayat anlamı da taşıyan suyu lütfen idareli kullanalım. Olası yangın risklerine karşı ormanlık alanlarda ateşli piknik yapmayalım. Yurdumuza sahip çıkalım, çıkmayanları uyaralım.

Paylaşımın en değerli hale büründüğü ve evlerin daha da genişlediği Kurban Bayramı’nızın kutlu olmasını diler, tüm emekçilerimiz ve siz değerli halkımızın mutlu ve sağlıklı bir bayram geçirmesini dilerim.”

Meclis Başkanı Töre, halkın bayramını kutladı

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, halkın Kurban Bayramı’nı kutladı, bayramın rahmet ve bereketinin ülke ve millet için hayırlara vesile olmasını temenni etti.

Töre, Kurban Bayramı mesajında, bayramların; “bizi biz yapan değerlerimizi yeniden idrak etmemizi sağlayan, manevi değeri yüksek günler olduğu gibi, aynı zamanda dayanışma, yardımlaşma ve beşeri münasebetlerin en üst seviyede tesis edilmesi için de bir vesile” olduğunu kaydetti.

Bayramları kendi millî hasletleriyle, güzellikleriyle pekiştirerek zenginleştirmek, bu değerli günlerin anlamını katbekat artırdığını ifade eden Töre, şunları kaydetti:

“Hiç kuşkusuz ki, kültür ve geleneklerimizin bir parçası olan bayramlarımızın gerçek mana ve muhteviyatını gelecek nesillere aktarmak, bizlerin bugünleri anlam ve ehemmiyetine uygun olarak yaşadığımız ve yaşattığımız sürece mümkün olacaktır.

Bayramlar aynı zamanda renk, dil ve coğrafya ayrımı gözetmeksizin, ihtiyaç sahiplerinin hanesine muhabbet ve sevinç taşıyarak, nice coğrafyalara iyilik eli uzatıp kardeş olmanın, dayanışmanın ve birlik olmanın şuuruna ermektir. Fakat ne yazık ki, Filistin’de yaşanan vahşet, soykırım ve barbarlıktan dolayı hem ülkemiz, hem de İslam alemi açısından bu bayram buruk bir gönülle idrak edilecektir. Gazze’de katledilen günahsız çocuklar, kadınlar ve masum sivil halk vicdanlarda derin yaralar açmaya devam etmektedir. Anavatan Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın vurguladığı üzere ‘Dünya beşten büyüktür’ Gazze için insanlığın ortak vicdanı da beşten büyük olmalıdır.”

Meclis Başkanı Töre, Kıbrıs’ta da tarihsel süreçte benzer acıların yaşandığı çok zorlu günlerden geçildiğini, ancak Kıbrıs Türk toplumunun şanslı olduğunu çünkü o zorlu günlerde yanlarında Anavatan Türkiye olduğuna işaret eden Töre, şöyle devam etti:

“Ne mutlu bizlere ki halen var ve sonsuza dek var olmaya devam edecektir. Anavatan Türkiye Cumhuriyeti ve kahraman Türk Ordusu sayesinde bugün bağımsız bir devlete, şanlı bayraklarımızın üzerinde dalgalandığı, ezan seslerinin Beşparmak dağlarında yankılandığı vatan topraklarına sahibiz. Güçlü, müreffeh ve küresel siyasette iddia ve etki sahibi bir Türkiye ile Türkiye Yüzyılı emin adımlarla inşa edilirken, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti de bu paralelde adım adım yeni ufuklara doğru yol almaktadır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Türk Devletleri Teşkilatı’na Anayasal isimle gözlemci üye olmasının ardından, Cumhuriyet Meclisimizin Türk Devletleri Parlamenter Asamblesi’ne gözlemci üye olması ve son olarak Azerbaycan Cumhuriyeti Milli Meclisi ile KKTC Cumhuriyet Meclisi arasında ilk kez Dostluk Grupları oluşturularak yakın geçmişte Azerbaycan Milli Meclisi Milletvekillerinden oluşan KKTC-Azerbaycan Dostluk Grubu heyetinin ülkemize gelerek resmi ziyaret ve temaslarda bulunması tarihi adımlar olarak kayda geçmiştir. Yine geçtiğimiz günlerde Azerbaycan Milli Meclisi Başkanı Sayın Sahibe Gafarova’nın resmi daveti üzerine Bakü’ye giderek üst düzey temaslarda bulunmamız, Onüçüncü TÜRKPA Genel Kurul Toplantısında yer almamız yeni ufuklarda ilerlerken adımlarımızın  hızlandığının bir nevi tezahürü olmuştur. Kabulleri esnasında Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev’in Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin tanınmasına yönelik çağrısını içeren beyanatı ve samimi bir üslupla Kıbrıs Türk Toplumu olarak bizleri sahiplenişi, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bu yöndeki çağrılarının, destek ve katkılarının son derece kıymetli ve etkili olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur.

Tüm bu olumlu gelişmelerin yakın gelecekte artarak, gelişerek ve büyüyerek devam edeceğine ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin başta Türk Devletleri olmak üzere uluslararası arenada artık hak ettiği konum ve itibara kavuşacağına olan inancım tamdır. 

Bu duygu ve düşüncelerle, bizlere bayramları şanlı bayraklarımızın altında, huzur ve güven ortamı içerisinde özgürce yaşama olanağı ve onurunu bahşeden  başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını, Kurucu  Cumhurbaşkanımız Rauf Raif Denktaş’ı, özgürlük mücadelesi liderimiz Dr. Fazıl Küçük’ü, vatan savunması görevini ifa esnasında şehit düşen kahramanlarımızı rahmet, gazilerimizi şükran duyguları ile anarken, 6 Şubat depreminde Hakkın rahmetine kavuşan başta Şampiyon Meleklerimiz olmak üzere, tüm kardeşlerimizin mekanlarının cennet olmasını dilerim. Yaslı ailelere metanet, devam eden dava sürecinde adalet temennisiyle, bayram coşkusunun felakete dönüşmemesi için, tüm halkımızın trafik kurallarına azami düzeyde riayet etmesini hassaten istirham ederim. 

Şahsım ve KKTC Cumhuriyet Meclisi üyeleri adına tüm Halkımızın mübarek Kurban Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutlar, Kurban Bayramı’nın rahmet ve bereketinin ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ederim.”

KTTO Başkanı Deniz, tüm islam aleminin ve KKTC yurttaşlarının bayramını kutladı

Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) Başkanı Turgay Deniz, tüm İslam aleminin ve KKTC yurttaşlarının bayramını kutladı, insanlığa barış ve huzur getirmesini diledi.

Deniz, mesajında, bayramların, insanların bir birine olan sevgi ve saygısını temsil ederken, Kurban Bayramı’nın özellikle dayanışmanın ve yardımlaşmanın ön plana çıktığı bir bayram olarak bilindiği ve kutlandığını kaydetti.

Bu kutlu günlerde, insanların birbirlerine olan sevgilerini ve bağlılıklarını ifade etmeleri, yardımlaşmaları ve bayram günlerini birlikte kutlamalarının, insanları, dünyanın sorunlarına karşı güçlendireceğine ve yaşama azmimizi kuvvetlendireceğine işaret eden Deniz, şunları kaydetti:

“Bu kutsal günlerde, dünyanın çeşitli bölgelerinde süren ama özellikle Gazze’de masum insanların hayatlarına mal olan savaşların bir an önce sona ermesini; gıda ve barınma sorunları başta olmak üzere artan dünya nüfusunun getirdiği sorunlara karşı dayanışmacı bir anlayışın gelişmesini diliyoruz.

Dünya hepimize yeter. Dünya nimetlerinden yararlanmak ve mutlu bir yaşam sürmek için savaşmak değil, yardımlaşmak gerekiyor. Savaşların mal olduğu can kayıpları ve yıkım, hiçbir inanç tarafından onaylanmamaktadır. Bunu bilerek ve her zaman hatırlayarak barış için mücadele etmek aslında en büyük ibadetlerden biri olacaktır.

Mübarek Kurban Bayramı’nı bu duygu ve düşüncelerle kutlar, bayramın tüm İslam Alemine ve insanlığa barış ve huzur getirmesini dileriz.”

Ataoğlu, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı

Çeler ve Harmancı esnaf ve yurttaşla bayramlaştı

 

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Zeki Çeler, Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı ile birlikte Merkez Lefkoşa’da kurulan Açık Pazar’da esnafı ziyaret etti, yurttaşlarla bayramlaştı.

TDP’den yapılan açıklamaya göre, Çeler ve Harmancı’ya Belediye Meclis üyeleri ve bazı TDP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyeleri de eşlik etti. İkili bir süre yurttaş ve esnafla sohbet etti.

Emekli Subaylar Derneği halkın Kurban Bayramı’nı kutladı

Kıbrıs Türk Emekli Subaylar Derneği Başkanı Kazım And, halkın Kurban Bayramı’nı kutladı.

And, mesajında birlik ve beraberliğin arttığı, sevgi, saygı ve hoşgörü ikliminin egemen olduğu, kalplerin yakınlaştığı bir bayram geçirilmesini diledi.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Arıklı, Kurban Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, Kurban Bayramı’nın gerçek anlamının, Allah’a yakınlaşmak ve O’nun rızasını kazanmak olduğunu ifade ederek, bu bilinçle hareket edilmesi, ibadeti yerine getirirken, paylaşmanın da unutulmaması gerektiğini söyledi.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Bakan Arıklı, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“İbrahim Peygamberimizin sadakat ve teslimiyetle Allah’a bağlılığını simgeleyen Kurban Bayramı, gönüllerimizdeki sevgi ve kardeşlik duygularının pekiştiği, kırgınlıkların ve dargınlıkların bir kenara bırakılarak hoşgörü ve barış içinde bir arada olmanın mutluluğunu yaşadığımız bir gündür.

Kurban Bayramı’nın gerçek anlamı, Allah’a yakınlaşmak ve O’nun rızasını kazanmaktır. Bu bilinçle hareket ederek ibadetimizi yerine getirirken, paylaşmayı da unutmamalıyız.

İslam Alemi için büyük bir öneme sahip olan paylaşma, yardımlaşma, birlik ve beraberlik duygularının en yoğun şekilde yaşandığı bu özel günde, sevdiklerimizle bir araya gelerek manevi huzuru ve mutluluğu paylaşırız.

Kurban Bayramı’nın manevi iklimi içerisinde; sabır, şükür ve fedakarlığın değerini hatırlarken, yoksul ve muhtaçlara yardım eli uzatarak, bayramın özünde yatan dayanışma ruhunu canlı tutmalıyız.

Türlü zorluklarla geçirdiğimiz bu dönemde, barış ve güvenlik içerisinde yaşamanın, huzurlu ve sağlıklı olmanın değerini bir kez daha anlıyoruz.

Sevdiklerinizle birlikte, mutlu ve bereketli bir Bayram geçirmenizi temenni ederken, tüm insanlık için barış, huzur ve refah dolu günler diliyorum. Halkımızın, Türk Milletinin ve tüm İslam Aleminin Kurban Bayramı mübarek olsun.”

Gardiyanoğlu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.

Bakan Gardiyanoğlu’nun mesajı şöyle;

“İslam aleminin en önemli günlerinden olan Kurban Bayramı’nı idrak etmenin huzurunu ve mutluluğunu  yaşıyoruz.

Bayramlar, karşılıklı sevgi ve saygı bağlarımızı kuvvetlendiren; dayanışmanın ve paylaşmanın mutluluğunu yaşadığımız; müstesna günlerdir. Bu vesile tüm islam aleminin Kurban Bayramını  kutlar sağlık ve esenlikler dilerim.”

Hasipoğlu’nun Kurban Bayramı mesajı

UBP Genel Sekreteri ve Gazimağusa milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu’nun kurban bayramı mesajı yayınladı.

Hasipoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Değerli Halkımız, Anavatan Türkiye ve Müslüman Dünyası, İslam Ailemi ile birlikte bir Kurban Bayramını daha idrak ediyoruz.  Kurban Bayramı’nın hepimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Bayramlar, kucaklaşmadır, muhabettir, dayanışmadır… Kurban Bayramı da dayanışma ruhunu en güzel betimleyen etkinliklerin başında gelmektedir.  Zorda olana yardım, paylaşım en çok Kurban Bayramı vesilesiyle dünyaya örnek olmaktadır.

Bu bayram da bizler Anavatan Türkiye’mizin güvencesinde huzur içerisinde idrak ederken, hemen yanıbaşımızda yaşanan savaş, Gazze’deki insanlarımızın dünyanın gözü önünde öldürülmesiyle, yüreğimiz buruktur. Güvenliğini sağlamış, ekonomisini geliştirmiş bir KKTC için bizler çalışmaya devam ederken, dış dünyaya açılım, Türk Devletleri ile etkin iletişimin de her geçen dün arttığını gözlemiyoruz.

Bir sonraki bayramlarda, KKTC’yi dünya devletleri arasına daha da yakınlaşmış, işbirliğini daha da artırmış göreceğimizden kuşkumuz yoktur. Bayramın bu duygu ve düşüncelerle sizler için huzurlu geçmesini diliyor, birlikte nice bayramları geçirmeyi temenni ediyorum.”

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Siyaset ve İş Dünyasından Kurban Bayramı Tebrik Mesajları

Yorumlar kapalı.