Sezon içi değil, sezon sonu değişim rüzgarıfeatured


ÖZEL HABER

Ahmet OGAN

Aksa süper lig ve Aksa 1. Ligde 2023-2024 futbol sezon 30 haftalık lig, Play-Off-Out maçları ile tamamlandı. Geride kalan futbol sezonunda görev yapan kulüp başkanları takımlarını sezon boyunca çok yoğun çalışarak maddi ve manevi olarak kulüplerini idame ettirmeyi başardı. Aksa Süper lig ve Aksa 1. Ligdeki kulüplerimizde görev alan kulüp başkan ve yöneticiler yoğun geçen sezonda işi baştan sıkı tutarak başarıya ulaşmak için çalışmalar yaparken, 30 haftalık uzun lig maratonu Play-Off-Out maçlarını en iyi şekilde tamamlamaya özen gösterdiler.

 

Sezon içinde değişim oldukça az

Aksa süper ve 1. ligde 2023-2024 futbol sezonunda kulüp başkanlarında da az da olsa değişimler yaşandı. Lig boyunca hedefe ulaşmak için çok yoğun bir mesai harcayan kulüp başkanlar ve yönetimler zorlu bir süreç yaşamaya devam ederken, şartları da zorluyorlar. Aksa Süper ligde mücadele eden 16 takımdan 14 takım kulüp başkanları ile sezonu tamamlarken, sezon içerisinde 2 başkan görevinden ayrıldı, 1 başkan görevine geri döndü. Aksa 1. ligde ise mücadele eden 16 takımdan 15 takımın kulüp başkanları sezonu tamamlarken, 1 başkan görevinden ayrılırken, iki hafta sonra yeniden görevine geri dönerek sezonu tamamladı.

 

Ligler bitti ve bırakmalar başladı

Liglerin tamamlanması ile Sezonun tamamlanmasının ardından beşinci kez üst üste şampiyonluk sevinci yaşayan MTG Başkanı Koral Bozkurt, hemşehrisi T.H. Dumlupınar Başkanı Mehmet Evram ile birlikte görevi noktaladı. Pera G.Birliği’nde başkan Metin Menteş de görevden ayrılırken, K.Kaymaklı’da değişim sinyalleri verildi.

Karşıyaka’da başkan Umut Düztaban görevi babası Ahmet Düztaban’a devretti. AKSA Süper Lig’den .Lig’e düşen Y.Boğaziçi’nde başkan Mehmet Fahlioğluları da görevini tamamlayarak başkanlıktan ayrıldı. Yine 1.Lig’e düşen Türk Ocağı’nda da başkanlık seçimi gerçekleştirildi ve yeni başkan Ezel Kaynak oldu.

 

Aksa Süper Ligde Değişen Başkanlar

Aksa Süper ligde 2 takımımızda Kulüp başkanların da sezon içerisinde değişimler yaşandığı görüldü. Sezon öncesinde Pera L. Gençler Birliği’de Metin Menteş Olağanüstü genel kurul kararı almasına rağmen kararından vaz geçerek görevin geri dönerek sezon boyunca görevinin başında oldu. Girne temsilcisi Türk Ocağı’nda Tamer Mertkan devre arası görevinden istifa ederken, Adnan Öztürk başkanlık göreve getirilerek sezonu tamamlayarak ilk kez başkanlık görevi yaptı. Başkentin köklü kulüplerinden Küçük Kaymaklı’da kulüp başkanı Akay Aşina 6. Hafta görevinden istifa ederek 9. Hafta Münür Özler göreve getirilerek sezonu tamamlayarak ilk kez başkanlık görevi yaptı.

Aksa 1. Ligde Değişen Başkanlar

Aksa 1.ligde 1 takımımızda Kulüp başkanların da değişimler yaşandığı görüldü. Lapta’da 5. hafta görevinden istifa eden kulüp başkanı Mehmet Soyer kararından vazgeçerek 7. haftada görevine geri dönerek kulüp başkanı olarak sezonu tamamladı.

AKSA Süper Ligde Görev Alan Kulüp Başkanları

Kulüpler Başkanlar

Alsancak Yeşilova Redif Nurel
Cihangir Hüseyin Karavezirler
China B. Gençlik Gücü Osman Karamanlı
Çetinkaya Mehmet Tatar
Doğan Türk Birliği Bayar Piskobulu
Göçmenköy Ersan Karataş
Küçük Kaymaklı Akay Aşina (6 Hafta) Münür Özler
Lefke Adnan Doğruyol
Mağusa Türk Gücü Koral Bozkurt
Mesarya Kaan Ertuğ
Miracle Karşıyaka Umut Düzdaban
Pera L. Gençler Birliği Metin Menteş
Türk Ocağı Tamer Mertkan (D.Arası) Adnan Öztürk
Tremeşeli H. Dumlupınar Mehmet Evram
Yenicami Ahmet Gençosman
Yeniboğaziçi Mehmet Fahlioğulları

 

AKSA Birinci Ligde Görev Alan Kulüp Başkanlar

Kulüpler Başkanlar

Baf Ülkü Yurdu Ahmet Ertay
Binatlı Veleddin Taşkent
Dem’s Cons. Çanakkale Süleyman Can
Düzkaya Remzi Narınçlı
Esentepe İbrahim Beyazbayram
Gönyeli Hüseyin Ballı
Girne Halk Evi Raif Esendağlı
Geçitkale Ahmet Kadı
Hamitköy Evren Mannaş
Lapta Mehmet Soyer (İstifa etti, döndü)
Mormenekşe Metin Menekşeli
Miracle Değirmenlik Hakan Törehan
Mustafa H. Yılmazköy Necip Dinarlı
Ozanköy Kayhan Özerdem
Ünimar Maraş Hasan Oy
Yalova Can Altınkaya

 

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Sezon içi değil, sezon sonu değişim rüzgarı

Yorumlar kapalı.