Sertoğlu SERT esti!featured


Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Başkanı Hasan Sertoğlu, Play-Out maçları sonucunda Süper Lig’den Birinci Lig’e düşen Küçük Kaymaklı kulübünün Futbol Federasyonu’na gelerek bazı taleplerde bulunduğu yazıya istinaden oldukça sert ifadeler içeren bir açıklama yaptı. Hasan Sertoğlu’nun söz konusu açıklamalarından sonra gözler Küçük Kaymaklı kulübünün alacağı tavra dönerken Başkan Sertoğlu’nun açıklamaları ise şöyle;

“Futbol kamuoyuna;
Bildiğiniz üzere Küçük Kaymaklı Türk Spor Kulübü’nün başkanı ve birkaç yöneticisi Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’na gelerek aşağıda paylaştığımız yazılı isteklerde bulunmuşlardır. Bu isteklerin futbolun ruhuyla, doğasıyla, tüzüklerle ve talimatlarla uzaktan yakından alakası olmadığını sokaktaki çocuklar bilirken bu arkadaşların kaleme aldıkları istekleri hangi kafayla talep ettiklerini merak etmekteyim. Gerçi ben Hasan Sertoğlu olarak bu arkadaşların hangi kafayla bunları konuştuklarını bilmekle birlikte 8,5 yıl Küçük Kaymaklı TSK başkanlığı yapmış biri olarak, bir kulüp başkanının hele de bu topluma mal olmuş, milli mücadele yıllarının mihenk taşı ve ülke futbol tarihinin en önemli spor kulüplerinden Küçük Kaymaklı’ya başkanlık eden birinin bu kadar aciz duruma düşmesine gerçekten çok üzüldüm.

 

Suçu kendilerinde arasınlar

Bir kulübün canı yanabilir, tepki koyabilir, eleştiri de yapabilir. Bunlar gayet normal şeylerdir. Ancak böyle saçma sapan isteklerde bulunmak Küçük Kaymaklı gibi köklü bir kulübün başkanına ve yöneticilerine yakışmaz. Bu bağlamda ilgili arkadaşların suçlayıcı, hedef gösterici ve saçma sapan isteklerde bulunmak yerine suçu kendilerinde aramalarını ve şapkayı öne koymalarını öneririm.”

Küçük Kaymaklı Kulübü’nün Futbol Federasyonu’na verdiği yazılı talep dilekçesi ise şöyle;
No: 202405/23
Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’na;
Mesarya – Küçük Kaymaklı Türk Spor Kulübü maçının sonucu, tüm kamuoyunun gözleri önünde atamış olduğunuz hakemler tarafından etkilenmiştir. Böyle kritik önem taşıyan bir Karşılaşmada hakem hatalarını minimize etme amaçlı ülkemizde de kullanıma başlayan Video Assistant Referee (VAR) uygulamasının neden kullanılmadığını anlamakta güçlük çekmekteyiz. Maçın 86. dakikasında atmış olduğumuz golün, offside olmadığı, tüm spor kamuoyu tarafından aktarılmıştır.
Bu yaşanan olaylara Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun tepkisiz kalması ve Kıbrıs Türk Futbolu’nun mihenk taşlarından olan kulübümüzün bu şekilde ligden düşürülmesi bir HATA değil KASITTIR. Bu bağlamda federasyon nezdinde cevap verilmesi gereken sorular vardır;
1. Doğan Türk Birliği – Mesarya SK maçında yapılan kural hatası önceden planlanmış mıydı?
2. Alsancak Yeşilova SK’nın statü dışı oyuncu oynatarak 8 maça etki eden kurul hatası ile ilgili federasyon neden sessiz kalıp, usulsüzlüğü onaylıyor?
3. Ligin ikinci yarısında Mesarya Spor Kulübü ile yapılan karşılaşmada Fehim Dayı neden maç skoruna etki edecek şekilde kasıtlı hatalar yapmıştır?
4. VAR uygulaması karşılaşmamızda neden uygulanmamıştır?
5. Ligden düşen takımı belirleyecek kritik öneme haiz maç neden VAR altyapısı olmayan bir stadyuma alınmıştır?
6. Maçın hatalı karar yapıldığı andan itibaren tekrar edilmesine kim izin vermemektedir?
7. Merkez Hakem Kurulu istifa etmek için neyi beklemektedir?
8. KTFF Başkan ve yönetimi, Kıbrıs Türk Futbolu’nu bitirme noktasına getirdiğini anlayıp, ne zaman istifa edecektir?

3
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
1
_a_rm_
Şaşırmış
Sertoğlu SERT esti!

Yorumlar kapalı.