‘Seri kuzu hırsızları’… Parayı kumar ve yeme-içmede harcadılarfeatured


Akıncılar’da Yusuf Parıldak’a ait ağıldan çaldıkları kuzuları polisten kaçarken arabadan atan 18 ve 19 yaşındaki 4 gencin tutukluluk süresi 3 gün daha uzatıldı.

Emine UYSAL ÇALUDA

Akıncılar’da Margo Çiftliği Mevkiinde bulunan Yusuf Parıldak’a ait ağıldan 26 kuzu ve kamera kayıt cihazı çalınmasıyla ilgili tutuklanan 4 gencin tutukluluk süresi 3 gün daha uzatıldı.

Polise itiraf içerikli gönüllü ifade veren 4 genç, daha önce de aynı mandıradan kuzu çalıp, sattıkları kuzuların parasıyla kumar ve yeme-içmede harcadıklarını beyan etti.

“Ambar Açma, Hayvan Sirkatı, Sirkat, Kasti Hasar ve Mülke Tecavüz”, suçlamalarıyla tutuklanan K.Ö., A.G, E.D. ve E.D. dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Senem Palabıyık, tanık olarak polis memuru Soner Şaban’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Şaban, 25 Mayıs- 4 Haziran 2024 tarihileri arasında saat 23.50’de Akıncılar’da Margo Çiftliği diye bilenen yerde Yusuf Parıldak’a ait mandıra içerisine giren 4 zanlının, 26 adet kuzuyu araca yükledikten sonra, ambarın kilidini kırarak içeri girdiklerini ve kamera kayıt cihazını da alarak, çıkış yaptıklarını anlattı.

Şaban, zanlılar K.Ö. ve A.G.’nin ET 598 plakalı araç ile birlikte kaçarken, arazi ve mandıranın sahibinin oğlu K.P ve Demirhan Karakolu’ndan ekipleri tarafından gerçekleştirilen takip sonucu yakalandıklarını yineledi.

Şaban, zanlıların kaçmaya çalıştıkları esnada kuzuları araçtan attıklarını anımsattı.

Şaban, meselede aranan şahıs olan E.D’ın da 9 Haziran’da Demirhan Polis Karakoluna gelerek, teslim olduğunu belirtti.

4 zanlının da itiraf içerikli gönüllü ifade verdiğini söyleyen Şaban, şöyle devam etti:

“Zanlı 1 ve zanlı 2 vermiş olduğu gönüllü ifadelerinde 25.05.2024 tarihinde meydana gelen hayvan sirkatı ile ilgili olarak itirafta bulunup aynı mandıradan 4 adet kuzu sirkat ettiklerini ve İ.E. isimli kişiye sattıklarını belirtip 3 gün sonra bir otele gidip satmış oldukları kuzuların parasının bir kısmıyla zanlı 1 ve zanlı 2 casinoda kumar oynayıp kaybettiklerini ve kalan parayı da yemede içmede kullandıklarını beyan etmiştir.”

Seri olarak kuzu çaldıkları belirlendi

Soner Şaban, alınan ifadelerde ve zanlı İ.E.’nın vermiş olduğu gönüllü ifadesinde iki tarihten daha farklı tarihlerde de huzurda bulunan 4 gencin zanlıların kuzu çalıp, İ.E.’ye sattıklarının tespit edildiğini anlattı.

Şaban, “İ.E.’nın mandırasında yapılan araştırmadada kulak numaralı kuzuların kulak numaraları birçok şahıslara ait olduğu ve bazı kulak numaralarının ise Veteriner Dairesi’nde kayıtlı olmadıkları tespit edilmiştir.” Dedi.

Şaban, şöyle devam etti:

“07.06.2024 tarihinde suçun hemen ardından tespit edilen kamera kayıt cihazı ET 598 plakalı araç içerisinde bulunup emare olarak alınmıştır. Konu emare ile zanlı 1 ve zanlı 2’ye ait cep telefonları incelenmek üzere PGM Data İnceleme Şubesi’ne teslim edilecektir.  Tahkikatımızın bu aşamasında da belirtilen tarihlerden önceki tarihlerde de çalınan kuzuların zanlı 3 ve zanlı 4 ile alakası olup olmadığı araştırılacak. 07.06.2024 ile 25.05.2024 tarihinde Akıncılar’da çalınan kuzuların akıbeti araştırılacak. Bu olayın sosyal medyaya düşmesi ile bölgede kuzu sirkatı şikayeti alındığından ve bu aşamada zanlıların serbest kalması halinde tahkikata etki etme olasılığının kuvvetle muhte olduğundan zanlıların 3 gün süreyle daha poliste tutuklu kalmalarını talep ederiz.”

Mahkeme talebi onayladı.

0
mutlu
Mutlu
1
alk_
Alkış
1
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
‘Seri kuzu hırsızları’… Parayı kumar ve yeme-içmede harcadılar

Yorumlar kapalı.