Seri hırsız tutuksuz yargılanacakfeatured


Evinde yüzü aşkın market ürünü bulunan R.R.A. teminatla serbest bırakıldı  

 Emine UYSAL ÇALUDA

Toplam değerleri bin 500 TL olan Johnnie Walker Black Label marka viskiyi, 2 adet Mr Brown marka soğuk kahve ve 2 adet prezervatif çalmaktan tutuklanan ve evinde yapılan aramada 100 kalemden oluşan market ürünleri bulunan zanlı R.R.A.’nın (E-38), tutuksuz yargılanmasına karar verildi.

“Sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlı bugün sabah yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesine çıkarıldı.

Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Mehmet Özyay, tanık olarak polis memuru Serkan Numan’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Numan, 16.04.2024 ve 26.05.2024 tarihlerinde Gönyeli’de faaliyet gösteren Hecanın Market içerisinde Girne’de sakin R.R.A.’nın toplam değerleri bin 500 TL olan Johnnie Walker Black Label marka viskiyi, 2 adet Mr Brown marka soğuk kahveyi ve 2 adet prezervatifi sirkat ettiğini söyledi.

Numan, zanlının kamera görüntülerinden tespit edilerek derdest emri gereği tutuklandığını belirtti.

Numan, “Aynı gün Girne Kaza Mahkemesinden temin edilen arama emri gereği Gönyeli Polis Karakolunda görevli bir polis ekibi tarafından zanlının huzurunda gerçekleştirilen aramada, 100 kalemden oluşan çok sayıda marketlerde satılan eşyalar bulunup emare olarak zapt edilmiştir. ” dedi.

Numan, KKTC vatandaşı zanlının, davaları görülünceye değin mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yalkut Bilgeç, zanlının, yargılanıncaya değin yurt dışına çıkışını yasaklayarak 70 bin TL nakit teminat yatırması, KKTC vatandaşı muteber iki kefilin beş yüzer bin TL’lik kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Seri hırsız tutuksuz yargılanacak

Yorumlar kapalı.