Savaşkan’ın Paris serüveni Portekiz’de başlıyorfeaturedElit atlet Buse Savaşkan’ın 2024 Paris Olimpiyatları’na katılım süreci Portekiz’de gireceği uzun soluklu kampla başlıyor.

Yüksek atlamada elit atlet Buse Savaşkan’ın 2024 Paris Olimpiyatları’na katılım süreci hız kazanıyor. KKTC Atletizm Federasyonu’nun elit sporcuları destekleme adına ciddi girişimleri ve alınan desteklerin ardından Buse, Portekiz’de kampa girecek, uzun soluklu hazırlık dönemi ve yarış periyodu ile olimpiyat barajını geçmeye çalışacak. Bu sabah erken saatlerde adadan ayrılarak Portekiz’e gidecek olan Buse, Ukraynalı tecrübeli antrenör Gennadii Zuiev ile yoğun tempoya girecek ve 2-18 Ağustos 2024’te Paris’in ev sahipliği yapacağı olimpiyatlara katılabilmek için 30 Haziran’a kadar barajı geçmeye çalışacak.

Sakallı: Meyveleri almaya başladık

Konu ile ilgili olarak Atletizm Federasyonu tarafından Eziç Lefkoşa’da organize edilen basın toplantısında Buse ile ilgili gelişmeler, olimpiyat hazırlık kampı öncesi plan program ve hedefler ile önümüzdeki süreçle ilgili yapılan planlama anlatıldı.

Basın toplantısında ilk sözü alan Atletizm Federasyonu Başkanı Ferhat Sakallı, göreve geldikleri ilk günden itibaren temasları ilk olarak dış temas şeklinde yaptıklarını, amaçlarının dışardaki sorunları çözüp çocuklara hedef göstermek olduğunu ve bunun meyvelerini almaya başladıklarını belirtti.

Savaşkan: Yanımızda olan herkese çok teşekkür ederim

Basın toplantısında söz alan Buse Savaşkan, bu güzel ve anlamlı günde yanlarında olanlara teşekkür ederek sözlerine başladı. “Dört sene bekleyip, olimpiyatlara kadar yaklaşıp, daha sonra böyle güzel bir organizasyonla daha iyi yerlere gelebilmek için hem kendimden fedakarlık ederek, hem de ülkemi, ailemi, bana destek olanları onurlandırmak için böyle bir yola çıkıyorum” diyen Savaşkan, “Çok mutluyum, iyi ki böyle bir aile ortamımız var. En azından destek çıkanlarımız var. Yanımızda olan herkese çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

“Her zaman olimpiyatları hedefledim”

“Olimpiyat en büyük hayalim. Her zaman olimpiyatları hedefledim” diyen elit atlet Buse Savaşkan, “Öncesinde adım adım ilerlemek gerekir. Olimpiyat öncesi gideceğim yarışlar, alacağım başarılar ve tabi ki kotalar var. Olimpiyat barajına ulaşmasam bile en azından katılacağım yarışlarda geçeceğim barajlar ve alacağım puanlarla olimpiyatlara gitmek istiyorum” açıklamasını yaptı.

Buse olimpiyatlara katılması halinde “Gönül isterdi ki oraya gittiğimde orada ülke bayrağımla yarışıp ülkemi orada temsil edeyim. Bayrağımı görmelerini çok isterdim. Oraya gittiğim zaman zaten her zamanki gibi ülkemi temsil edeceğim. Bunun için de elimden gelen her şeyi yapacağım” şeklinde konuştu.

0
mutlu
Mutlu
1
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Savaşkan’ın Paris serüveni Portekiz’de başlıyor

Yorumlar kapalı.