‘Sahillerdeki kaçak inşaatlara ve kadına şiddete hayır!’featured


İskele Kurumsallaşma Platformu başta olmak üzere bazı sivil toplum örgütleri, bugün İskele Boğazı’nda eylem yaptı.  ‘Sahillerdeki kaçak inşaatlara hayır’ pankartlarıyla yapılan eylemde, sahillerin halka ait olduğu ve öyle kalması gerektiği belirtildi.  

Eylem kapsamında İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu, Boğaziçi Muhtarı Nevzat Çakır, Turnalar Köyü Muhtarı Yaşar Okumuş ve İskele Kurumsallaşma Platformu Başkanı Mustafa Bayramoğlu, sahillerdeki doğayı ve çevre güzelliğini bozacak olan her türlü yapıya karşı olduklarını ifade ederken sahillerin halkın malı olduğunu ve halka iade edilmesi gerektiğini söyledi.

Eylemde dikkat çeken başka bir olay daha yaşandı.  BRT İskele muhabiri Aydan Aslan, eylem yerinde bulunan bir avukat tarafından sözlü şiddete maruz kaldı.  Yaşanan bu olay üzerine eyleme destek için orada bulunan Larnaka Türk Kadınlar Birliği Başkanı Zekiye Güvence, kadına yönelik her türlü şiddeti kınadıklarını belirtti.  Öte yandan orada bulunan sivil toplum örgüt üyeleri de kadına karşı yapılan her türlü şiddetin karşısında olduklarını ifade etti.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
‘Sahillerdeki kaçak inşaatlara ve kadına şiddete hayır!’

Yorumlar kapalı.