Sağlıkta yatırım dönemi…featured


Hükümet sağlık alanındaki eksikliklerin giderilmesine yönelik olarak Maliye’nin tüm imkanlarını zorlayarak Merkezi İhale Komisyonu aracılığıyla birçok ihale açtı.

Güzelyurt Hastanesi ihalesi… Sağlık Bakanlığı, “Yeni Güzelyurt Devlet Hastanesi IV. Etap İşleri” için ihaleye çıktı. 3 Temmuz’a kadar teklif kabul edilecek ihale için ayrılan toplam tahmini değer 121 milyon 464 bin TL. Tekliflerin en geç 3 Temmuz’a kadar Merkezi İhale Komisyonu’ndaki teklif kutusuna atılması gerekiyor.

Binalar tamir ediliyor… Güzelyurt Hastanesi dışında Lapta Sağlık Ocağı İlave Bina ve Mevcut Bina Tadilat Projesi, Dr. Burhan Nalbantoğlu Üroloji, Ayaktan Tanı Zemin Kat, Çocuk Polikliniğini ve Poliklinik I. Kat Servislerinin Tamir ve Tadilat Projeleri ve Değirmenlik Sağlık Ocağı Yapım Projesi için de MİK teklif kabul ediyor.

5 ambulans alınıyor… Sağlık Bakanlığı 1 Adet OCT Cihazı ve 1 Adet Görme Alanı Cihazı Alımı ihalesinin yanı sıra 350 bin Euro değerindeki 5 Adet Ambulans Alımı ihalesine de çıkmış durumda. Ayrıca Sağlık Bakanlığı’na ait kurumların Yemek Pişirme, Dağıtım ve Toplama Hizmetleri için de teklif alma süreci devam ediyor.

Sağlık Bakanlığı, “Yeni Güzelyurt Devlet Hastanesi IV. Etap İşleri” için ihaleye çıktı. 3 Temmuz’a kadar teklif kabul edilecek ihale için ayrılan toplam tahmini değer 121.464.181,26 TL – KDV hariç olacak.

Maliye Bakanlığı, Merkezi İhale Komisyonu Başkanlığı tarafından açılan ihaleye, I. ve II. Sınıf Yapı Karnesi almış Müteahhitler katılabilecek.

Planlama ve İnşaat Dairesinden temin edilecek şartname bedeli 121.000 TL+KDV olan ihalenin şartları şöyle:

“İhaleye teklif verenler şartnameye göre istenen belgeleri (ihale katılım beyannamesi, geçici teminat mektubu, imza sirküleri veya imza beyannamesi, yetki beyannamesi ve şartname alındı makbuzu ) ve/veya malzemelerle ilgili broşür, katalog ve şartname gereği istenen diğer tüm belgeleri, teklifleri ile birlikte verecektir.

Geçici teminatın miktarı İhale Katılımcısı tarafından, Geçici ve Kesin Teminat Mektupları ve Geçici Teminat Oranları Tüzüğü’nün 4(1). maddesindeki oranlar dikkate alınarak hesaplanacaktır. Teminatsız teklifler dikkate alınmayacaktır.

Geçici teminat olarak 62/2017 sayılı Bankacılık Yasası altında denetlenen Banka teminat mektupları geçerli olacaktır.

Teminat Vadesi (Başlangıç ve bitiş) tarih ve süre olarak açıkça yazılmalı, vade bitiş tarihinin resmi tatil gününe rastlaması halinde vade bitiş tarihi, tatil gününe izleyen ilk iş günü şeklinde dikkate alınarak teminat hazırlanmalıdır.

Teminat mektubunun bitiş süresi en az 01.10.2024 tarihli olacaktır. Teminat olarak yalnız Banka Teminat mektubu veya Maliye’ye yatırılacak para karşılığı alınan makbuz geçerli olacaktır. (Hangi şekilde olursa olsun kat’i surette çek kabul edilmeyecektir.) Verilecek teklifler KDV’siz olacaktır.

İnşaatlarla ilgili Müteahhitlerin 19/98 sayılı Yapı İnşaatı ve Teknik İşler Müteahhitleri Kayıt ve Denetim Yasası gereği Encümene kayıt şartı gerekmektedir. Ayrıca Müteahhitler sınıf karnesi fotokopisini teklifler ile birlikte sunacaklardır.

Şartname İrtibat Numarası: 392 601 16 00. Şartname Temin Edilebilecek Kurum:  Planlama ve İnşaat Dairesi.”

Tekliflerin en geç 3 Temmuz Çarşamba günü saat 10.00’a kadar Maliye Bakanlığı binasında Merkezi İhale Komisyonu Toplantı Salonundaki teklif kutusuna atılması gerekiyor.

Lapta ve Değirmenlik Sağlık Ocakları

Sağlık Bakanlığı’nın Güzelyurt Hastanesi dışında 3 Temmuz tarihine kadar açık olan 3 farklı ihalesi daha var. 19 milyon 206 bin TL değerindeki Lapta Sağlık Ocağı İlave Bina ve Mevcut Bina Tadilat Projesi için teklif kabul edilirken, Dr. Burhan Nalbantoğlu Üroloji, Ayaktan Tanı Zemin Kat, Çocuk Polikliniğini ve Poliklinik I. Kat Servislerinin Tamir ve Tadilat Projeleri için de 15 milyon TL değerinde ihaleye çıkılmış durumda. Sağlık Bakanlığı değeri 25 bin 898 TL olan Değirmenlik Sağlık Ocağı Yapım Projesi için de MİK aracılığıyla teklif kabul ediyor.

5 ambulans alınıyor

Sağlık Bakanlığı 26 Haziran tarihine kadar açık olan 1 Adet OCT Cihazı ve 1 Adet Görme Alanı Cihazı Alımı için de MİK üzerinden ihaleye çıkmış durumda.. İhale için ayrılmış toplam tahmini değer: OCT için: 64 bin 500 USD, Görme Alanı için 26 bin 500 USD. Acil servis için büyük önem taşıyan ambulans alımı için de ihale şu anda açık durumda. MİK, 5 Adet Ambulans Alımı için 350 bin Euro değerinde ihale için teklif bekliyor.

Merkezi İhale Komisyonu’nda 5 Haziran 2024 tarihine kadar açık olan Kardiyolojik Stent ve Balon Malzemeleri Alımı için de ihalede. İhalenin bedeli 6 milyon 650 TL.

Yemek işleri de ihalede

Sağlık Bakanlığı’na ait kurumların yemek pişirme, dağıtım ve toplama işleri için de ihaleler çıkılmış durumda. Gazimağusa Devlet Hastanesi’nin Yemek Pişirme, Dağıtım ve Toplama Hizmetleri için 38 milyon 863 bin TL değerinde ihalesi açık. Ayrıca Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi ile Onkoloji Merkezi Dahil Bağlı Tüm Birimlerin (Poliklinik, Ayaktan Tanı, Thalassaemia Merkezi, ve Diyabet Merkezi). Acil Durum (Pandemi) Hastanesi, Barış, Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Girne Akçiçek Hastanesi, Lefke Cengiz Topel Hastanesi, Bülent Ecevit Rehabilitasyon Merkezi, Kalkanlı Yaşamevi Ve Acil Durum (Pandemi) Hastanesi’nin Yemek Pişirme, Dağıtım ve Toplama Hizmetleri için Teklif Kabul ediliyor. İhale için ayrılmış toplam tahmini değer: 196 milyon 363 bin TL.

 

0
mutlu
Mutlu
3
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Sağlıkta yatırım dönemi…

Yorumlar kapalı.