Polisten ‘Gökkuşağı-2’ operasyonufeatured
Gazimağusa’da gerçekleştirilen operasyonda yarım kiloya yakın uyuşturucu madde ele geçirildi, iki kişi tutuklandı.

Sedef BOŞNAK

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerinin Gazimağusa’da gerçekleştirdikleri ve adını ‘Gökkuşağı-2’ koydukları operasyonda yaklaşık yarım kilo uyuşturucu madde ele geçirildi ve uyuşturucu satışı yaptıkları düşünülen iki kişi tutuklandı.

“Uyuşturucu madde alma, verme ve tasarrufu” suçundan tutuklanan Opribo Michael Davies ve kız arkadaşı Sheza Hafız dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak aleyhlerine tahkikat maksatlı 3’er gün tutukluluk emri alındı.

Dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hüseyin Eser, meseleyle ilgili gelişmeleri aktarması için polis memuru Hüseyin Özdesoy’u tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Hüseyin Özdesoy, zanlıların, alınan ihbar üzerine, 16 Kasım’da Gazimağusa’da bir apartmanda tespit edilip tutuklandığını söyledi.

Hüseyin Özdesoy, konu ikametgahta, zanlıların huzurunda, 20.15-21.00 saatleri arasında yaptığı aramada, mutfakta ve yatak odasında renkli küçük hediye paketleri içerisinde, satışa hazır vaziyette içerisinde yaklaşık 420 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan bir adet hassas terazi ve uyuşturucu madde satışından elde edildiğine inanılan toplam 9805 TL ile 10 Euro nakit parayı tespit ederek emare zapt ettiğini kaydetti.

Özdesoy, her iki zanlıyı tutukladığını belirttikten sonra, zan ettiği emareleri incelenmesi için Devlet Kimya Laboratuvarı ve maddelerin muhafazasında kullanılan materyalleri Parmak İzi Şubesi’ne göndereceğini ifade etti.

Tanık polis, laboratuvardan çıkacak sonucun tahkikatına yön vereceğini söyledi ve mahkemeden süre istedi.

Yargıç Aysu Çakan Alakan, tahkikatın selameti için polisin süreye ihtiyacı olduğuna bulgu yaptı ve zanlıların 3’er gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

0
mutlu
Mutlu
1
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Polisten ‘Gökkuşağı-2’ operasyonu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir