Polise tokat atıp, yüzene tükürdüfeatured


Hamitköy’de aşırı alkollü halde, cadde üzerinde gürültü yaparken tutuklanan iki kadından biri, tutuklandığı esnada, polise tokat atıp, yüzüne tükürdü.

Emine UYSAL ÇALUDA

Hamitköy’de aşırı alkollü halde, cadde üzerinde gürültü yaparken tutuklanan iki kadından biri, tutuklandığı esnada, polise tokat atıp, yüzüne tükürdü.

“Polisi Darp Görevinden Men Etme”, “Sarhoşluk”, “Rahatsızlık Uygunsuz Tavır Hareket” suçundan tutuklanan zanlı B.E (E-28) dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Senem Palabıyık, tanık olarak polis memuru Erkan Çelik’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Çelik, 11.06.2024 tarihinde saat 00:15’te umumi bir yer olan Lefkoşa Hamitköy Anıttepe Caddesi Birkan Market önlerinde Hamitköy’de sakin B.E.’nin (E-28) nefesinde 90 mlg alkollü içki tesiri altında sarhoş bir vaziyette  aynı yerde sakin S.A.M.A.’nın (K-31) alkollü içi teshiri altında  sarhoş bir vaziyette ellerini ve kollarını gelişi güzel sallayarak yüksek sesle bağırıp çağırmak suretiyle rahatsızlık ve uygunsuz tavr-ı harekette bulundukları bir sırada suç üstü hali gereği tutuklandıklarını belirtti.

Çelik, akabinde zanlı S.A.M.A.’nın Adli Şubede görevli PM.H.Ç.’nin kendisine tutuklu olduğunu bildirmesi üzerine tutuklamayı engellemek için adı edilenin yüzüne sağ eli ile bir kez vurup, yüzüne tükürmek suretiyle polis memurunu darp ederek görevinden men ettiğini söyledi.

Soruşturmanın tamamlandığını, zanlı S.A.M.A.’nınöğrenci statüsünde olduğunu belirten Çelik, zanlının ileride görülecek davaları görülünceye değin mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Savcı Senem Palabıyık, son günlerde polise karşı işlenen şiddet olaylarına vurgu yapıp, zanlının hem nakdi hem de kefil kefaletiyle tutuksuz yargılanmasını talep etti.

Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 20 bin TL nakit teminat yatırması, KKTC vatandaşı muteber bir kefilin 250 bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

0
mutlu
Mutlu
2
alk_
Alkış
4
_zg_n
Üzgün
1
_a_rm_
Şaşırmış
Polise tokat atıp, yüzene tükürdü

Yorumlar kapalı.