Polise parmak izi vermedifeaturedEmine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da Adli Şube’nin başka bir suçla ilgili gittiği apartmandan yaklaşık 300 gram ağırlığındaki 12 paket uyuşturucu maddeyi pencereden atıp kaçmaya çalışan zanlı Victor Attensey’in tutukluluk süresi 7 gün daha uzatıldı. Polis, zanlının parmak izi örneği vermeyi reddettiğini mahkemeye aktardı.
“Kanunsuz uyuşturucu madde (Hintkeneviri) tasarrufu” suçuyla tutuklanan zanlı, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.
Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Şayan Ergülen, tanık olarak polis memuru Cemal Ramiz’i dinletti.
Mahkemede yeminli şahadet veren Ramiz, 19 Ekim’de saat 20.30’da Adli Şube’ye gelen bir şikayet üzerine gidilen ikametgahın batıya bakan camından atılan 12 paket halinde 300 gram Hintkeneviri olduğuna inanılan uyuşturucu madde ile bir adet hassas terazinin tespit edilip emare alındığını belirtti, zanlı Victor Attensey’in de apartmandan kaçarken yakalandığını söyledi.
Ramiz, ikametgahta yapılan aramada ise iki gram Hintkeneviri olduğuna inanılan uyuşturucu madde ile bir gram uyuşturucu madde ve içinde uyuşturucu olduğuna inanılan sarma sigaranın bulunarak emare alındığını anlattı.

Ramiz, zanlının parmak izi örneği vermeyi reddettiğini ve soruşturmanın aydınlatılmasında polise yardımcı olmadığını belirtti.
Ramiz, kayıp olduğuna inanılan emareler, soruşturulacak şahıslar ve incelenmesi gereken kamera görüntüleri olduğunu söyleyerek, zanlının aleyhinde 7 gün ek tutukluluk talep etti. Zanlının avukatı Fadıl Nekipzade, müvekkilinin darp edildiğini ileri sürdü.
Mahkeme ek tutukluluk talebini onayladı ve zanlının doktor kontrolünden geçirilmesini emretti.

2
mutlu
Mutlu
2
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
4
_a_rm_
Şaşırmış
Polise parmak izi vermedi

Yorumlar kapalı.