Piyano çalan inşaat işçisi: Tutkunu olduğum şeye hayatım boyunca çalışsam sahip olamayacağımfeatured


İnşaattaki kıyafetleriyle piyano başında adeta kendinden geçen Aqşin Gulaliyev’in internette yer alan videodaki görüntüsü, izleyenler tarafından büyük ilgiyle karşılandı. Parmakları tuşların üzerinde dans eden inşaat ustası Gulaliyev, Azerbaycan’ın Sabirabad şehrinin Hasanali Köyü’nde dünyaya gelmiş. Babasının kaynakçı, annesinin ev kadını olduğunu söyleyen Gulaliyev “3 kardeşiz, kız kardeşim evli, erkek kardeşim ise araba yıkayarak hayatını kazanıyor. Kendi halinde bir ailem var. Kendimi bildim bileli en büyük tutkum müzik. 15 yaşımdayken ailemden beni müzik kursuna göndermelerini istedim. Aylık cüzi bir miktar ödeyerek küçük bir müzik derneğinde piyano öğrenmeye başladım. Evde piyano yok. Bu nedenle pratik de yapamıyorum. Maddi yetersizlikten dolayı dernekte öğrendiğimle yetinmek zorunda kaldım. O gün öğrendiğim piyano, yaz düğünlerinde ekmek teknem oldu” diye konuştu.

‘Arkadaşım cep telefonuyla çekti’

Habertürk’ten Leyla Ünal’a konuşan Gulaliyev, sosyal medyada fenomen haline gelen videonun hikâyesini de şöyle anlattı: “2015 yılının ağustos ayında bir okulun inşaatında çalışıyorduk. O eski piyanoyu görünce dayanamayıp çalmaya başladım. İşçi arkadaşım da beni cep telefonuyla çekti, internette büyük beğeni aldı. 

Beni Azerbaycan’ın AT V Televizyonu’ndan aradılar. ‘Sana iş vereceğiz, sana piyano vereceğiz, gel bizim yazdığımız parçaları söyle’ dediler, ben de inandım, röportaj yaptık. Akşam televizyonda izlediğimde neye uğradığımı şaşırdım. O haberde piyano eğitimim olmadığı söyleniyor, benden 
bir dilenci gibi bahsediliyordu.”

‘Hayatım boyunca çalışsam sahip olamayacağım’

Türkiye’den adını söylemek istemeyen bir kişinin kendisine piyano gönderdiğini ancak gümrük vergisini ödeyemediği için ona da sahip olamadığını ifade eden Aqşin, “Çocuksuz anne size ne kadar acı veriyorsa piyanosu olmayan piyaniste de yaşam o kadar acı veriyor. Tutkunu olduğum şeye hayatım boyunca çalışsam sahip olamayacağım. Onun için piyano bulduğum yerde çalıyorum ben de” diye konuştu.

‘Piyano görsem hemen başına oturuyorum’

İnşaatta şarkı söylerken keşfedilen İbrahim Tatlıses’i akıllara getiren Gulaliyev, müzikle uğraşmak istediğini dile getirdi. Gulaliyev, “Para kazanmak, iş bulmak zorundaydım. Biri bana ‘Gel sanatını icra et, sanatın için sana para verelim’ demiş olsaydı bir dakika bile düşünmezdim. 6 yıldır inşaat ustalığı yapıyorum. Ama müzik ve piyano hâlâ en büyük tutkum. Nerede görsem, hemen başına oturup çalmaya başlıyorum” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Piyano çalan inşaat işçisi: Tutkunu olduğum şeye hayatım boyunca çalışsam sahip olamayacağım

Yorumlar kapalı.