Pink Floyd’un efsanevi solisti Roger Waters, Filistin bayrağı açtıfeaturedKonser için Kolombiya’ya gelen Pink Floyd üyesi Roger Waters, Devlet Başkanlığı Sarayı Casa de Narino’da, Cumhurbaşkanı Petro tarafından kabul edildi. Petro’nun en küçük kızı Antonella’ya imzalı gitarını hediye eden müzisyen Waters, görüşmenin sonunda Petro ile dev “Filistin” bayrağı açtı.

Cumhurbaşkanlığı basın biriminden yapılan açıklamada, Waters’ın, Petro’dan Gazze’de soykırımın durdurulması için Birleşmiş Milletlerin (BM) yargı organı Uluslararası Adalet Divanı (ICJ) önünde bir eyleme eşlik etmesini istediği bildirildi.

Görüşmenin “heyecan verici” olduğu ifade edilen açıklamada, Cumhurbaşkanı Petro ve Waters’ın, Gazze’de devam eden soykırıma dikkat çektiği bildirildi.

Bogota’daki Live Coliseum’da sahne alan Waters, konuşmasında, Cumhurbaşkanı Petro’ya selam yollamış ve Petro’ya oy veren Kolombiyalıları tebrik etmişti.

PETRO’DAN WATERS’E DESTEK

Petro, 19 Kasım’daki açıklamasında, Roger Waters’ın Filistin’in haklarını savunduğu için ülkesinin başkenti Bogota’da hiçbir otel tarafından kabul edilmediğini belirtmiş, “Bu demokrasi midir? Uluslararası hak mıdır? Hitler’in Yahudi halkına yaptığının aynısının şu anda dillendirmemesi için uluslararası karşıt bir dayanışma yapılıyor.” demişti.

Waters’ın, ülkesinde konser vermesi için her türlü desteği kendisine sağlayacağını söyleyen Petro, otellerin Waters’ı kabul etmemesi halinde kendisinin devreye gireceğini bildirmişti.

Öte yandan  Roger Waters, Kolombiya’nın başkenti Bogota’da düzenlediği konserde, Cumhurbaşkanı Gustavo Petro’ya oy veren Kolombiyalıları kutladı. Bogota’daki Live Coliseum’da sahne alan Waters, konuşmasında, Kolombiya Cumhurbaşkanı Gustavo Petro’ya selam yolladı ve Petro’ya oy veren Kolombiyalıları tebrik etti.
Waters, “Cumhurbaşkanınız Petro’ya oy vermeniz için Kolombiya’daki tüm insanlara mektup yazdım ve bunu yaptınız, sizi tebrik ediyorum” ifadesini kullandı. Daha önceki konserlerinde olduğu gibi Kolombiya’daki sahnede de Filistin davasına sahip çıkan Waters, Gazze’de soykırım yapıldığını ve bunun durdurulması gerektiğini söyledi.
0
mutlu
Mutlu
2
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Pink Floyd’un efsanevi solisti Roger Waters, Filistin bayrağı açtı

Yorumlar kapalı.