Piknik alanı, mandıra oldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Ayşe BULUT

Apolstolos Andreas Manastırı’nın karşısında bulunan belediyeye ait piknik alanı, Özel Çevre Koruma Alanı ve Milli Park olarak ilan edilmiş olmasına karşın, bölgedeki bir küçükbaş hayvan üreticisi tarafından ağıl olarak kullanılıyor.

Bölge sakinlerinin, alanda piknik yapmak isteyenlerin ve manastır ziyaretçilerinin tüm tepki ve şikayetlerine rağmen hayvan üreticisinin koyun sürüsünü alandan çıkarmaması büyük sorun yaratıyor.

Bölge sakinleri, piknik alanının mandıra olarak kullanılması nedeniyle her tarafının hayvan gübresi olduğunu ve etrafa çok ağır bir gübre kokusunun yayıldığını belirterek, “burada piknik yapmak istiyoruz ama yapamıyoruz. Manastırı ziyarete gelenler de biraz oturup hava almak ya da piknik yapmak istiyorlar ama onlar da aynı sorun nedeniyle bunu yapamıyor. Kimse de bu hayvan üreticisine söz anlatamıyor” diyerek durumu özetledi.

Bölge sakinleri, alanın Çevre Dairesi ekipleri tarafından temizliğinin yapıldığını ancak çalışanların da hayvan gübreleriyle baş edemediği için alanı temizlemekten vazgeçtiğini anlatarak, “piknik alanında mandıra mı olur, burada çobanın işi ne?” dedi ve yetkililerin artık bu soruna bir el atmasını istedi.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Piknik alanı, mandıra oldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir