Petrolde yatay seyirfeatured


Petrol fiyatları, ABD’de yeni bir stok azaltımına ilişkin işaretlerin yanı sıra Çin’in talebine ilişkin endişeler ve Fed’in faiz indirimi zaman çizelgesine ilişkin süregelen belirsizlikle yatay seyrediyor.

Brent son üç seansta yüzde 3’ten fazla düştükten sonra varil başına 85 doların altında işlem gördü; ABD ham petrolü ise 81 doların üzerindeydi. Amerikan Petrol Enstitüsü, ham petrol stoklarının geçtiğimiz hafta 1,92 milyon varil azaldığını ve rakamlara aşina olan kaynaklara göre önemli Cushing, Oklahoma merkezinde de düşüş kaydedildiğini söyledi. Toplam varlıklar önceki hafta 12 milyon varilden fazla düştü.

Halen dünyanın en büyük petrol ithalatçısı olan Çin’de Çarşamba günü açıklanan veriler, fabrika çıkış fiyatları düşerken deflasyonist baskıların devam etmesiyle birlikte ülkenin ekonomik zorluklarının altını çizdi.

Petrol, OPEC+’nın arz kesintilerinin yanı sıra ABD para politikasının gevşeyeceğine ilişkin beklentilerin desteklediği kazanımlarla yıl boyunca rahat bir şekilde yüksek kalmayı sürdürüyor. Powell Salı günü yaptığı açıklamada, işgücü piyasasındaki zayıflık işaretlerini izlerken politika yapıcıların borçlanma maliyetlerini düşürmeden önce enflasyonun yavaşladığına dair daha fazla kanıt görmek istediklerini söyledi.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Petrolde yatay seyir

Yorumlar kapalı.