Petrol 4 ayın en düşük seviyesindefeatured


Petrol ABD stoklarındaki artış ile dört ayın en düşük seviyesinde…

Petrol, sektör raporunun ABD ham petrol stoklarında artışa işaret etmesi ve OPEC+’nın arzı artırma planıyla artan düşüş eğilimiyle kayıplarını dört ayın en düşük seviyesinde tuttu.

Verilere aşina kaynaklara göre Amerikan Petrol Enstitüsü (API), ABD stoklarının geçen hafta 4,1 milyon varil arttığını bildirdi. Brent, Salı günü varil başına 77 doların üzerinde işlem görürken, ABD ham petrolü 73 dolara yakındı.

API ayrıca, ABD referans göstergesinin fiyatlandırıldığı Cushing, Oklahoma’daki depolama merkezinde ham stokların arttığını da bildirdi. Ayrıca ülke çapında benzin ve damıtılmış ürün stoklarında da büyük bir artış yaşandı.

Petrol, OPEC+’nın Pazar günü dördüncü çeyrekte arz kesintilerini gevşetmeye başlama kararının ardından, talep ve grup dışından gelen yüksek üretim endişelerine rağmen bu hafta yaklaşık yüzde 5 kayıp yaşadı.

Singapur’daki aracı kurum Phillip Nova Pte’nin kıdemli piyasa analisti Priyanka Sachdeva, ekonomik faaliyetlerin daha yumuşak olduğu ve jeopolitik gerilimlerin azaldığı bir dönemde OPEC+’dan daha fazla arzın petrol fiyatlarını muhtemelen düşüreceğini söyledi.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Petrol 4 ayın en düşük seviyesinde

Yorumlar kapalı.