Paşayeva için KKTC’de anma etkinliği düzenleniyor…featuredGanire Paşayeva için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde anma etkinliği düzenleniyor.

Ülkemizde ve Türk Dünyasında da tanınan, Ganire Paşayeva bir süredir sağlık sorunları yaşıyordu. Tedavi görmekte olduğu Bakü Merkezi Klinik Hastanesinde 28 Eylül 2023 tarihinde vefat etti.

Azerbaycan-Kıbrıs Dostluk Cemiyeti tarafından Ganira Paşayeva’nı anmak amacı ile etkinlik düzenlenecek. 5 Ekim Perşembe saat 20:00’da günü yapılacak olan etkinlikte Paşayev’a için Mevlid-I Şerif okunacak, hatıra defteri izma töreni ve konuşmalar gerçekleştirilecek.

Azerbaycan-Kıbrıs Dostluk Cemiyeti’ne ait Lapta’da bulunan (Morsalkım Sok. No:1A Lapta/ Bilgi +90546 999 60 60) Haydar Aliyev Uluslararası Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek.

Etkinlik halka açık olacak ve tüm sevenleri davetlidir.

Ganire Paşayeva kimdir?

Ganire Paşayeva 24 Mart 1975’te Azerbaycan’ın Tovuz şehrinde doğdu.

Azerbaycan Tıp Üniversitesi Pediatri Bölümü ile Bakü Devlet Üniversitesi Uluslararası Hukuk Bölümü’nden mezun olan Paşayeva, 1998’de televizyonculuğa başladı.

Paşayeva, 2005’te Haydar Aliyev Fonu’nun Halkla İlişkiler Departmanının başına geçti.

Kısa bir süre sonra 6 Kasım 2005’te yapılan parlamento seçiminde Tovuz Milletvekili seçilen Paşayeva, mecliste farklı görevlerde bulundu.

Paşayeva, son olarak Milli Meclisin Kültür Komisyonu başkanlığını da yürütüyordu.

Paşayeva, Türkiye’de sayısız etkinliklere katıldı.

Türk dünyası üzerine çok sayıda yazı ve konuşmaları bulunan Paşayeva, “Türkiye’nin güçlü olmasının Türk dünyasının güçlü olması” anlamına geldiğini savunuyordu.

Bekar olan Paşayeva İngilizce ve Rusça biliyordu.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Paşayeva için KKTC’de anma etkinliği düzenleniyor…

Yorumlar kapalı.