Para dolu çantayı çaldı: 3 gün tutuklu kalacakfeatured


Gazimağusa polisi, Karakol Mahallesi’nde R.T.’ye ait araç içerisinden içi para dolu çantayı sirkat eden H.A. aleyhine mahkemeden 3 gün tutukluluk emri temin edildi.

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa polisi, Karakol Mahallesi’nde R.T.’ye ait araç içerisinden içi para dolu çantayı sirkat eden 33 yaşındaki H.A.’yı, kalmakta olduğu otel odasında tespit edip tutukladı.

Araç içerisinden sirkat suçundan tutuklanan H.A., bugün, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Aysu Çakan Alakan huzuruna çıkartıldı ve aleyhine tahkikat maksatlı 3 gün tutukluluk emri alındı.

Dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürütenmiş Savcı Hüseyin Eser, mahkemeye meseleyle ilgili olguları aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Mustafa Yıldız’ı yeminli şahadete çağırdı.

Tanım polis Mustafa Yıldız, zanlının, 6 Ocak’ta, 08.30-09.25 saatleri arasında, B.T.’ye ait Gazimağusa’da, Karakol Mahallesi’ndr

Remzi Göğüs Sokak üzerinde park halinde bulunan kilitsiz aracı içerisinden, çanta içerisinde muhafaza edilen; 700 Dolar, 1300 Euro, 14000 TL nakit

para ile iki adet kimlik kartı, sürüş ehliyeti ve kredi kartını sirkat ettiğini söyledi.

Mustafa Yıldız, olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine yürütülen ileri soruşturmada meselede zanlı olarak görülen H.A.’yı kalmakta olduğu otel odasında tespit edip tutukladığını ifade etti.

Yıldız, konu odada yaptığı aramada, toplam 17,700 TL, 27 Dolar ve 5 Stg nakit para, sentetik canabinoid türü uyuşturucu madde içerdiğine inanılan ve miktarı henüz tespit edilemeyen kağıt parçaları ile çalmış olduğu paralarla bir mağazadan satın almış olduğu 16,350.50 TL değerinde (550 Euro karşılığı) muhtelif ayakkabı ve kıyafetleri tasarrufunda bularak emare zapt ettiğini kaydetti.

Polis, ayrıca olay yeri civarında yapılan aramada çalınan paraların muhafaza edildiği çanta ile kimlik ve kredi kartları ve sürüş ehliyeti bulunarak emare aldığını belirtti ve tahkikatını tamamlayabilmek için mahkemeden zanlı aleyhine tutukluluk emri istedi.

Mahkeme zanlının, 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir beyde alınmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

0
mutlu
Mutlu
3
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
1
_a_rm_
Şaşırmış
Para dolu çantayı çaldı: 3 gün tutuklu kalacak

Yorumlar kapalı.