Pakistanlının adı tespit edildifeatured
Emine UYSAL

Pasaportundaki öğrenci izni mührünü, bin Euro karşılığında bir Pakistanlının vurduğunu söyleyen 22 yaşındaki Raja Ali Raza’nın tutukluluğu dün altı gün daha uzatıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Alev Ulunay Hüdaverdi’nin huzurunda görüşülen ek tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına savcı yardımcısı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Uğur Dilek’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Dilek, 5 Eylül’de İçişleri Bakanlığı’na bağlı Muhaceret Dairesi’ne giden zanlının, pasaportundaki öğrenci mührü ve imzanın sahte olduğunun belirlenerek, olayın polise bildirildiğini söyledi.

Zanlının verdiği gönüllü ifadenin teyit ve tekzibinin yapılması gerektiğine işaret eden Dilek, zanlının iki günlük tutukluluk süresince Akdeniz Karpaz Üniversitesi’nde tanıştığı bir şahsa bin Euro vererek, bir hafta sonra pasaportu teslim aldığını ve bu şahsın arandığını belirtti.

Dilek, Muhaceret Dairesi’nden alınan mühür ve imza örneğinin ilgili şubeye gönderildiğini kaydetti.

Polis memuru Uğur Dilek, telefon dökümünün beklendiğine ve aranan bir şahıs olduğuna işaret edip, zanlının tahkikat amaçlı altı gün tutuklu kalmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi, zanlının tahkikat amaçlı altı gün tutuklu kalmasına emir verdi.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Pakistanlının adı tespit edildi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir