Paketçi suçlamaları reddediyorfeaturedBir işyerinde paketçi olarak çalışan zanlı Ahmet Sertel, yemek siparişi götürdüğü eve girip, 16 yaşındaki çocuğa, sözlü tacizde bulunduğu gerekçesiyle tutuklandı

 

Emine UYSAL ÇALUDA

 

Lefkoşa’da  bir işyerinde paketçi olarak çalışan zanlı Ahmet Sertel, yemek siparişi götürdüğü eve girip, 16 yaşındaki çocuğa, “Daha önce senin kadar güzel bir kız görmedim”, “Seni bir kez öpebilirmiyim” diyerek cinsel tacizde bulunduğu gerekçesiyle tutuklandı.

“Cinsel Taciz” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Ahmet Sertel dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak polis memuru Ali Aydoğanlı’yı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Ali Aydoğanlı, 15.10.2023 tarihinde saat 22.15’de zanlı Ahmet Sertel’in (E-25), E.M.G. (K-16) tarafından çalışmakta olduğu Burger King isimli iş yerine gelen siparişi götürmek için gittiği sırada izni hilafında ikametgahının içerisine girip mülküne tecavüz ettikten sonra, “Daha önce senin kadar güzel bir kız görmedim”, “Seni bir kez öpebilirmiyim” diyerek cinsel tacizde bulunduğunu belirtti. Aydoğanlı, meselenin polisin bilgisine 18.10.2023 tarihinde geldiğini ve aynı gün zanlının Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını söyledi.

Aydoğanlı, zanlının suçlamayı  kabul etmediğini belirtip, mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 5 bin TL nakit teminat yatırması, KKTC vatandaşı muteber bir kefilin 100 bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün en yakın polis karakoluna ispati vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

 

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
1
_a_rm_
Şaşırmış
Paketçi suçlamaları reddediyor

Yorumlar kapalı.