Öztürk: Avrupa Birliği sınıfta kaldıfeaturedUlusal Birlik Partisi (UBP) İskele Milletvekili Yasemi Öztürk, sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşım yaparak, İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırılara tepki gösterdi, “Avrupa Birliği sınıfta kaldı” dedi.

UBP’li vekil Öztürk, “Gazze’de Avrupa İnsan Hakları sözleşmesine göre bir savaş suçu işleniyor çocuk, yaşlı, kadın demeden sivillere karşı soykırım devam ediyor.  Filistin’e karşı İsrail tarafından orantısız güç kullanılıyor Gazze’de Filistin’in de en temel ihtiyacı olan su ve elektrik dahi verilemezken Avrupa Birliğinden hiçbir ses yok. Ses olmadığı gibi AB Güvenlik Konseyinin dış ilişkiler bakanları kısa süreli olarak insani yardımların yapılması için dahi ateşkes kararı bile almıyor. Batılı Devlet Başkanları ve Uluslararası örgütler Rusya- Ukrayna savaşında gösterdikleri duyarlılığı Gazze de gösteremediler. Söz konusu Filistin olduğu zaman kafalarını kuma gömmeleri uluslararası örgütlerin ve batının iki yüzlülüğün bir kez daha ortaya koymuştur” açıklamasını yaptı.

“İsrail başbakanı göz göre göre Gazze’de orantısız güç kullanıyor,  savaş suçu işliyor. Avrupa’dan ses yok” diyen Öztürk, açıklamasına şöyle devam etti:

“Açık açık savaş suçu işleyen İsrail’e ses çıkmadığı gibi Amerika’dan büyük destek var. BM Genel Sekteri Gazze’deki saldırıların durduk yere çıkmadığını, Filistin’in 58 yıldır İsrail’in saldırılarına maruz kaldığını açık bir şekilde ifade ettiği için İsrail tarafından istifası istendi. İsrail, gerçeklerle ilgilenmiyor, tek ilgilendiği Filistin’in olmadığı bir İsrail devleti… Dili, dini, ırkı ne olursa olsun her türlü şiddeti terörü kınıyorum.”

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Öztürk: Avrupa Birliği sınıfta kaldı

Yorumlar kapalı.