Özel’den Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği’ne ziyaretfeatured
CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği Başkanı Ruşen Yücesoylu Karakaya ile bir araya geldi.

Özel, Dernek Başkanı Ruşen Yücesoylu Karakaya ile bir araya geldi. Özel’e ziyarette; CHP Çalışma ve Sosyal Güvenlikten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşçıer, Dışişlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İlhan Uzgel ve İstanbul Milletvekili Namık Tan’dan oluşan heyet eşlik etti.

“Yargı sürecini çok yakından takip edeceğiz”

Özel, “Bugün ziyaretimizin en zor kısmındayız. Deprem bölgesinde bütün CHP milletvekilleri bulunduk. Adıyaman’da da bulunduk. Devamında Sayın Genel Başkanı’mızın size yaptığı partimizi adına ziyaret bütün Türkiye’nin beklediği, hepimizin çok önemsediği, yüreklerinin burada olduğu bir ziyaretti. Tabii o süreçte biz muhalefet partisi olarak sizin yaşadıklarınız ve o süreçteki yanlışlıklarla, eksiklikler, doğru bilgilendirmemeyle ilgili parlamento zemininde de konuyu tartıştık. Şimdi yargı sürecini hep birlikte bekliyoruz, çok yakından takip edeceğiz” dedi.

Özel, “Siyasetçiler açısından konuşmak çok kolay ama böyle bir ziyarette gerçekten insan ifade etmekte zorlanıyor. Özellikle bir kız çocuk babası olarak yaşadığınız tarifsiz acıyı ve içinizdeki derin acıyı tahmin edebiliyorum sadece. Bundan sonra bizim görevimiz; ‘Şampiyon Melekler’in unutulmaması, yargı süreci noktasında adaletin sağlanması, bütün sorumluların hesap vermesi” ifadelerini kullandı.

“Derhal tutuklanmaları gerekiyor”

Bilirkişi raporuna dikkat çeken Özel, açıklamasına şöyle devam etti:

“Geçtiğimiz aylarda bilirkişi raporu istendi. Bilirkişi raporuna göre tutuklu olması gereken fenni mesullerin iki tanesinin 75 yaşında oldukları gerekçesiyle tutuksuz yargılandıklarını öğrendik ve tabii bu kişiler 75 yaşında oldukları için cezaevi şartlarının yaşlarına uygun olmadığı sebebiyle tutuksuz yargılanıyor. İki otel sahibi, iki tane fenni mesul tutuklu ama en çok suçlu oldukları belli olan ve içerideki tutuklulardan daha çok sorumlu olduğu belli olan iki fenni mesulün yaştan dolayı serbest bırakıldığı bilgisi var ailelerde. Tabii bu akla şunu getiriyor. 28 Şubat davasında 89 yaşında tutuklanıp 91 yaşına kadar tutuklu kalan komutanlar vardı. Şu anda 28 Şubat davasında Çetin Doğan 83 yaşında. Ve 83, 82, 79 yaşında tutuklular var halen, yıllardır. 28 Şubatçılar ne yapmış? Sayın Cumhurbaşkanı’nın canını sıkacak bir iş yapmış 28 Şubat’ta. Bu çocukların canını alan hatayı yapan 75 yaşında, yaşından dolayı serbest. Bunun kabul edilebilir bir tarafı yok. Adalet Bakanı’na, HSK’ya, vicdanı olan herkese sesleniyoruz. Hem KKTC’nin hem Türkiye’nin canını yakan, bu çocukların canına kast eden iki kişinin derhal tutuklanması gerekiyor.”

Karakaya

Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği Başkanı Ruşen Yücesoylu Karakaya da şöyle konuştu:

“Adalet arayışımız sonuna kadar devam edecek. Suçlular cezasını çekecek. Bu davamızda bize destek olduğunuz, yanımızda olduğunuz için çok teşekkür ederiz ama otelin yapımında payı olan herkes cezasını çekene kadar biz aileler olarak savaşımıza devam edeceğiz. Çocuklarımızın bizi yukarıda izlerken bizimle gurur duymasını sağlayacağız. Türkiye’de bir daha böyle olayların olmaması için İsias Davası bir adım olacaktır. Bir daha başka çocukların ölmemesi için biz Kıbrıslı aileler, Kıbrıs halkı sonuna kadar savaşacağız.”

Kaynak: ANKA Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Özel’den Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği’ne ziyaret

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir